Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 21d. 12:14

Baltarusijos aktyvistė Tatjana Novikova: Astravo atominę elektrinę statantys darbininkai kalba, kad suskilo neseniai išlieti pamatai

Prie Baltarusijos ambasados piketavo žalieji
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prie Baltarusijos ambasados piketavo žalieji

Baltarusijos opozicionierė Tatjana Novikova teigia, kad Astravo atominę elektrinę (AE) statanti Baltarusija nerengia Vilniaus ir Minsko gyventojų evakuacijos plano, nors privalo tai daryti. Be to, anot jos, atominę statantys darbininkai kalba, kad jau suskilo išlieti pamatai.

Trečiadienį prie Baltarusijos ambasados Vilniuje protestavo nedidelė grupė aktyvistų, prieštaraujančių Astravo AE statyboms.

Į piketą atvykusi žinoma opozicionierė, Baltarusijos antibranduolinio judėjimo koordinatorė T.Novikova teigė, kad Baltarusija klausymus AE klausimu surengė atostogų metu, kad šia tema nevyktų rimtos diskusijos.

„Todėl ir į piketą atvyko tik trys žmonės. Mes norime pasakyti, kad Baltarusija negali elgtis taip, kaip ji elgiasi“, – žurnalistams sakė ji.

Anot T.Novikovos, klausymų metu Baltarusijos atstovų buvo paklausta, ar valdžia rengia planą, kaip, nelaimės atveju, būtų evakuojami Vilniaus gyventojai. „Buvo atsakyta, kad tokio plano nereikia, nes elektrinė bus visiškai saugi“, – piktinosi aktyvistė.

T.Novikova pabrėžė, kad pernai Europos mokslininkai publikavo straipsnį, kuriame teigiama, jog Baltarusija privalo parengti ne tik Vilniaus, bet ir Minsko evakuacijos planą. Mokslininkai teigia, kad nutikus nelaimei, labiausiai nukentėtų 300 kilometrų spinduliu aplink AE gyvenantys žmonės.

„Baltarusijos valdžia kažkodėl tai slepia nuo Lietuvos ir Baltarusijos gyventojų. Tai turi baigtis“, – tvirtino ji.

T.Novikova priminė, kad Astravo AE neturi būti statoma, kol nebaigtos konsultacijos su kitomis šalimis. Konsultacijos su Lietuva dar nėra baigtos.

„Jau yra užsakyta turbina, reaktorius. Darbininkai Astrave kalba, kad jau skilinėja išlieti pamatai. Žodžiu, vyksta nežinia kas. Lietuva ir visa Europa privalo į tai žiūrėti rimtai ir nemanyti, kad tai nerimta problema“, – tvirtino aktyvistė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Tomas Tomilinas aiškino, kad statydama AE Baltarusija nesilaiko tarptautinių susitarimų.

„Mes norime pasakyti, kad Lietuvos visuomenė akylai stebi procesus. Lietuvos valdžia ne kartą sakė, kad Baltarusija neatsako į esminius klausimus. Mes norime, kad tas objektas šalia Vilniaus neatsirastų“, – pridūrė jis.

Antradienį premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad Baltarusijos Astravo atominė elektrinė negali būti statoma, nes neatitinka Espo konvencijos reikalavimų.

Praėjusią savaitę Baltarusijos valdžia nusprendė parodyti, kad neturi paslapčių, ir Lietuvos žurnalistus pakvietė į būsimosios atominės elektrinės statybų aikštelę. Darbai čia verda, nors oficialiai nuolat kartojama – pačios jėgainės statybos kol kas neprasidėjo, nes tam vis dar nėra išduota licencija. Baltarusiai tvirtai pasiryžę iki 2018 metų pastatyti savo atominę jėgainę Astrave. Esą kol kas vyksta tik parengiamieji darbai, bet licenciją reaktoriaus statyboms tikimasi gauti jau rugsėjį.

Baltarusiai ramina lietuvius, kad nėra ko baimintis katastrofos Astravo atominėje elektrinėje – vėjas dažniausiai pučia nuo Lietuvos pusės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką