TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Baltpool“ biokuro birža: pradedama ruoštis šildymo sezonui

Mediena
BFL/Redo Vilimo nuotr. / Mediena
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio aukcione „Baltpool“ biokuro biržoje sudaryta sandorių už daugiau nei milijoną litų. Didžiausias pirkimas įvyko Alytaus apskrityje, kur šildymo sezono laikotarpiui biokuro nupirkta už 0,5 mln. litų. Aukcionas pasižymėjo ne tik didesne finansine sandorių išraiška, bet ir didžiausiu iki šiol užfiksuotu dalyvių aktyvumu.

„Ši savaitė buvo sėkminga tiek pirkėjams, tiek ir pardavėjams. „Baltpool“ biržos aukcione biokuro įsigijo septynios šilumos tiekimo įmonės, jį pardavė devyni mažiausias kainas pasiūlę tiekėjai, o konkurencinėje kovoje dėl galimybės tiekti biokurą iš viso rungėsi net 29 skirtingi dalyviai“ – sako Energijos išteklių biržos “Baltpool” generalinė direktorė Laura Žalaitė.

Biokuras pirktas ne tik artimiausiam vasaros laikotarpiui, bet ir šildymo sezonui. Tai sąlygojo didelį kainų skirtumą: vasaros laikotarpiui buvo mokėta vidutiniškai 490 Lt/tne (už tona naftos ekvivalento), o ateinančios žiemos sezonui – 690Lt/tne.

Brangiausiai iki šiol kurą perką Alytaus apskritis, kur istoriškai konkurencija mažiausia. Tai dar labiau padidino skirtumą tarp sandorių kainų.

„Didelį kainų skirtumą lėmė ne tik laikotarpis, kada turės būti tiekiamas biokuras, bet ir sandorių regionas. Brangiausiai iki šiol kurą perką Alytaus apskritis, kur istoriškai konkurencija mažiausia. Tai dar labiau padidino skirtumą tarp sandorių kainų“ – aiškina L. Žalaitė.

Pasak jos, greičiausiai dėl regiono specifikos Alytaus apskritis pirmoji susirūpino kuru šildymo sezonui, nes praėjusią žiemą Pietų Lietuvoje už tne skiedros mokėta net po 700-800 litų ir daugiau.

Antradienio aukcione iš viso sudaryta 18 sandorių už 1,034  mln. litų. Aktyviausiai prekiauta Panevėžio ir Alytaus apskrityse, taip pat sandoriai sudaryti Klaipėdos, Vilniaus, Šiaulių, Kauno apskrityse. Pigiausiai už medžio skiedrą mokėta po 469 Lt/tne (Panevėžio apsk.), už granules – 1055Lt/tne (Panevėžio apsk.).

 „Nauja aukciono tvarka dar labiau skatina dalyvius konkuruoti kaina – jei pardavėjas mato, kad konkurentas parduoda pigiau, jis taip pat gali nuleisti savo kainą. Kova dėl pirkėjų šį kartą vyko visą aukcionui numatytą pusvalandį. Pardavėjai net 78 sykius sumažino savo kainą, todėl kai kurie pirkėjai biokuro įsigijo beveik 35 litais už tne pigiau nei buvo pasiryžę mokėti“, – sako „Baltpool“ vadovė.

Specialistės manymu, ateityje pirkėjų aktyvumas didės, šilumos tiekimo įmonės norės geriausiomis kainomis apsirūpinti biokuru žiemos sezonui.

„Baltpool“ biokuro biržoje pirkimo-pardavimo aukcionai vykdomi kiekvienos savaitės antrą darbo dieną. Šiuo metu biržoje registruota 120 dalyvių, iš jų 27 pirkėjai, 93 pardavėjai. Nuo 2014 metų pradžios biokuro biržoje sudaryta sandorių už daugiau kaip 7 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką