Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 10d. 19:42

Birutė Vėsaitė remia skalūnų žvalgybą: nereikia pasiduoti žmonių tamsumui

Birutė Vėsaitė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Birutė Vėsaitė

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė ragina Lietuvos gyventojus nepasiduoti panikai dėl galimo skalūnų neigiamo poveikio aplinkai. Žvalgybos procesas esąs visai nežalingas, todėl nereikia pasiduoti žmonių tamsumui.

„Palaikau visados tą pusę, kuri remiasi žiniomis ir Lietuvos visuomenė turi žinoti, kokiais ištekliais ji disponuoja. Žvalgybinį procesą aš tikrai palaikau ir tikrai nereikia pasiduoti panikai, nereikia pasiduoti kartais ir žmonių tamsumui. Be abejo, reikia diskutuoti su žmonėmis, jiems aiškinti“, – TV3 laidoje „Savaitės komentarai“ kalbėjo Ūkio ministrė.

Aplinkos apsaugos komitetas šią savaitę nusprendė rekomenduoti Vyriausybei nesižvalgyti skalūnų. B.Vėsaitės teigimu, buvo paskubėta: „Be abejo, reikia padirbėti su visuomene, užtikrinti visus aplinkosauginius reikalavimus.“

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Gyvenimas Žygaičiuose
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Gyvenimas Žygaičiuose

Paklausta, kas gi išgąsdino bendruomenes, Ūkio ministrė sakė, kad kažkas, matyt, padėjo formuoti žmonių nuomonę.
„Ilgą laiką būdama politikoje aš matau, kad kartais tuo viešuoju interesu yra labai gudriai žaidžiama. Kelių žmonių iniciatyva kartais stabdomas visuomenės gėris“, – kalbėjo B.Vėsaitė.

Socialdemokratas Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas balsavo už skalūnų žvalgybos stabdymą Lietuvoje.

B.Vėsaitės teigimu, tai nereiškia nei socialdemokratų partijos, nei frakcijos skilimo.

„Tiesiog nebuvo susėsta prie bendro stalo, pasitarta. Salamakinas pasidavė vietinės bendruomenės spaudimui“, – sakė Ūkio ministrė.

Ji teigė remianti skalūnų žvalgybos procesą: „Visada yra žmonių baimė, kad bus užteršti gruntiniai vandenys. Bet man, kaip buvusiai mokslininkei, atrodo, kad tos baimės yra nepagrįstos.“

15min.lt primena, kad skalūnų žvalgybai itin priešinasi Žygaičių gyventojai. Maždaug šimtas žmonių trečiadienį susirinko prie Seimo, reikalaudami vyti lauk „Chevron“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką