Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 11, 18:07

Buitiniai prietaisai, sunaudojantys daugiausiai elektros energijos namuose: kaip sutaupyti?

Kiekvienos šeimos namuose šiandien galima rasti įvairiausių buitinių prietaisų, tačiau vieni jų sunaudoja daugiau elektros energijos nei kiti. Ekspertai atskleidžia, kurie jų imliausi elektrai ir kaip juos naudoti, kad sąskaitos sumažėtų. O išjungus iš elektros tinklo tam tikrus prietaisus ir įrenginius, kurių tuo metu net nenaudojate, kas mėnesį elektros sąskaitą galima sumažinti 10 proc.
Skalbiniai
Skalbiniai / 123RF.com nuotr.

Sparčiai augant kainoms už elektrą, naudinga žinoti, kurie jūsų namų ūkio prietaisai sunaudoja daugiausia energijos, rašo Euronews.com.

Organizacijos „Energy Saving Trust“ duomenimis, pirmosiose sąrašo vietose yra skalbimo mašina, indaplovė ir skalbinių džiovyklė, kurioms tenka 14 proc. tipinės sąskaitos už energiją. Šie buitiniai prietaisai sunaudoja daugiau energijos, nes šildo vandenį, kuris reikalingas jų veiklai.

Džiovyklė
Džiovyklė

Apskaičiuota, kad 7 kg skalbyklės, naudojamos 220 kartų per metus, eksploatacija Jungtinėje Karalystėje paprastai kainuoja nuo 25 iki 35 svarų sterlingų (29–40 eurų) per metus.

Organizacija teigia, kad galima sutaupyti, jei skalbsite atsižvelgdami į kelis patarimus. Pavyzdžiui, siūloma skalbimui rinktis ne aukštesnę nei 30 laipsnių temperatūros programą, o skalbyklės naudojimą sumažinti vienu skalbimu per savaitę.

Virtuvės prietaisai, laikas duše

Toliau daugiausiai energijos suvartojančių prietaisų sąraše – šaldytuvai ir šaldikliai, kurie, pasak „Energy Saving Trust“, sudaro apie 13 proc. vidutinės namų ūkio sąskaitos už energiją.

Kadangi šie prietaisai veikia visą laiką ir yra vieni ilgaamžiškiausių, naudinga įsigyti energiją taupančius modelius.

Be to, reikėtų turėti omenyje ir keletą ekspertų patarimų. „PropertyRescue“ energetikos ekspertas Callumas Woodstockas, kalbėdamas su Express.co.uk, patarė: „Nė vienas iš mūsų negali apsieiti be šaldytuvų, tačiau blogiausia, kad jie sunaudoja iki trečdalio visos sunaudojamos elektros energijos. Įsitikinkite, kad šaldytuvo durelės yra visiškai uždarytos, ir niekada nedėkite į šaldytuvą karšto maisto, nes jis sunaudoja daugiau energijos“.

Vida Press nuotr./Daržovės šaldytuve
Vida Press nuotr./Daržovės šaldytuve

Dar vienas patarimas – laikyti šaldiklį kuo pilnesnį.

„Nes tuščias šaldiklis sunaudoja daugiau energijos ir kainuoja brangiau“, – sakė ekspertas.

Tuo tarpu apie 4 proc. sąskaitos už energiją tenka virtuvės prietaisams, įskaitant kaitlentę, orkaitę, virdulį ir mikrobangų krosnelę.

„Energy Saving Trust“ organizacija rekomenduojama apsvarstyti galimybę naudoti mikrobangų krosnelę, kuri gali būti efektyvesnė nei orkaitė, nes joje šildomas tik maistas, o ne viduje esantis oras.

Tuo metu jei duše praleisite tik 4 minutes, pagal „Energy Saving Trust“ skaičiavimus, per metus galite sutaupyti 81 eurą (70 svarų sterlingų) už energijos sąskaitą.

Vida Press nuotr./Moteris prausiasi duše
Vida Press nuotr./Moteris prausiasi duše

„Prietaisai vampyrai“

Dar vienas svarbus žingsnis siekiant mažinti elektros energijos vartojimą – kovoti su „elektronikos vampyrais“ – budėjimo režime paliktais prietaisais, kurie siurbia energiją, net jei nėra naudojami.

Organizacija „Energy Savings Trust“ apskaičiavo, kad Didžiosios Britanijos namų ūkiai gali sutaupyti apie 64 eurus (55 svarus sterlingų) per metus, jei nepamirš išjungti prietaisų, paliktų budėjimo režime.

O energijos tiekėjo „British Gas“ duomenimis, „prietaisai-vampyrai“ iš britų namų ūkių kasmet išsiurbia apie 2,2 mlrd. svarų sterlingų (2,5 mlrd. eurų).

Įvairiais skaičiavimais, išjungus iš elektros tinklo tam tikrus prietaisus ir įrenginius, kurių tuo metu net nenaudojate, kas mėnesį elektros sąskaitą galima sumažinti 10 proc. „Vien tik kai kurių iš šių prietaisų išjungimas gali iš karto padėti sutaupyti, o tie, kurie turi išmanųjį skaitiklį, galės matyti to poveikį realiuoju laiku“, – „Express.co.uk“ teigė „British Gas“ energetikos ekspertas Marcas Robsonas.

Asm.archyvo nuotr./Įkroviklis kompiuteriui
Asm.archyvo nuotr./Įkroviklis kompiuteriui

Organizacija „Energy Savings Trust“ pateikia dar keletą patarimų, kaip spręsti šią problemą: nenaudojamus prietaisus išjunkite iš elektros tinklo, o ne perjunkite į budėjimo režimą, tuo tarpu pirkdami naują gaminį stenkitės pasirinkti tokį, kuris naudoja mažai energijos budėjimo režime.

„Express.co.uk“ priduria, kad kai kurie iš pagrindinių buitinių „prietaisų-vampyrų“ pavyzdžių – įjungtos šviesos palikimas, kai jūsų nėra kambaryje, televizorių ir kompiuterių palikimas budėjimo režime, o žiemą – visą dieną įjungtas šildymas.

M.Robsonas taip pat rekomenuoja naudoti išmanųjį termostatą, kad kuo ilgiau palaikyti kuo žemesnę kambario temperatūrą ir išvengti patalpų šildymo, kai tai nėra būtina.

„Naudodami išmanųjį termostatą galite sutaupyti iki 75 svarų sterlingų, o sumažinę temperatūrą vienu laipsniu – 60 svarų sterlingų“, – sakė ekspertas.

Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad nenaudojamus įkroviklius atjungiate nuo elektros tinklo, o tokius prietaisus, kaip indaplovės ar skalbyklės, naudojate tik tada, kai jie yra pilni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką