Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 19d. 15:02

„Chevron“ prašymu skalūnų žvalgybos konkurso nugalėtojo skelbimas atidėtas

Piketas prieš "Chevron"
Mato Dauginio/15min.lt nuotr. / Piketas prieš „Chevron“

Penktadienį Aplinkos ministerijoje įvykusio pasitarimo metu nutarta atidėti skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso laimėtojo paskelbimą. Aplinkos viceministrės Daivos Matonienės teigimu, buvo atsižvelgta ir į „Chevron“ prašymus, ir į gyventojų nuotaikas.

„Mano asmenine nuomone, nugalėtoją reikėjo skelbti dabar, nes neaiški situacija nėra gerai. Tačiau pareiškėjai patys prašė skelbimą atidėti“, – sakė D.Matonienė.

Mato Dauginio/15min.lt nuotr./Piketas prie Aplinkos ministerijos prieš
Mato Dauginio/15min.lt nuotr./Daiva Matonienė

„Mano asmenine nuomone, nugalėtoją reikėjo skelbti dabar, nes neaiški situacija nėra gerai. Tačiau pareiškėjai patys prašė skelbimą atidėti“, – sakė D.Matonienė.

Pasak jos, per papildomą laiką bus sutvarkyti norminiai aktai ir teisinė aplinka skalūnų žvalgybai taps aiškesnė.

Prie Aplinkos ministerijos lyjant lietui vyko piketas, kurio dalyviai ragino Vyriausybę neleisti „Chevron“ vykdyti paieškų Lietuvoje.  „Už tyrą vandenį, žemę – už mūsų Lietuvą“, „Mes nesitrauksim!!!“, „Lai mūsų vyrai gers tyrą vandenį“, – skelbė plakatai.

Susitikęs su piketuotojais aplinkos ministras Valentinas Mazuronis patikino, kad kiekvienam naujam gręžiniui bus daromas atskiras projektas, kuris prasidės nuo poveikio aplinkai vertinimo. Jis sakė ne kartą susitikęs su ES šalių aplinkos ministrais, kurie į skalūnų dujas žvelgia palankiai. „Tai kompleksinis klausimas, kuris apima ir energetiką, ir aplinkosaugą, ir regionus“, – sakė ministras.

Pasak jo, kol kas nėra projektų, tačiau juos pradėjus, „Chevron“ turės pateikti visas chemines medžiagas, kurios bus naudojamos. Jų pavojingumas bus vertinamas.

V.Mazuronis klausė protestuotojų, ar jie protestuoja prieš skalūnus, ar prieš JAV bendrovę „Chevron“. „Kol kas neaišku, ką rasime ir kur“,  – teigė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką