Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​D.Grybauskaitė apkaltino „Icor“ plėšikavimu, koncerno vadovas A.Janukonis atkerta – šilumos ir vandens kainas nustato valstybė

Andrius Janukonis
Martyno Vidzbelio/Scanpix nuotr. / Andrius Janukonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį metinį pranešimą Seime skaičiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dėmesio skyrė ir energetikai. Pasak jos, „Icor“ yra viena didžiausių energetikos sektoriaus vėžių. Valstybės vadovė šį koncerną pavadino plėšikaujančiu grobuoniu. Tuo metu bendrovės valdybos pirmininkas Andrius Janukonis atkerta, kad „Icor“ vandens ir šilumos netiekia, o energijos kainas nustato pati valstybė.

„Labiau nei ginčai su „Gazprom“ šalį alina vietinių energetikos oligarchų apetitai“, – iš tribūnos sakė D.Grybauskaitė.

Žmones apiplėšinėjantis grobuonis

Ji įžvelgia korupcinius sandorius Energetikos ir Aplinkos ministerijose, savivaldybėse, daugiabučių namų bendrijose.

Buvęs rubikoninis ikoras tapo grobuonimi, užvaldžiusiu savivaldybių komunalinį ūkį nuo atliekų surinkimo iki vandens ir šilumos tiekimo, – sakė prezidentė.

„Buvęs rubikoninis ikoras tapo grobuonimi, užvaldžiusiu savivaldybių komunalinį ūkį nuo atliekų surinkimo iki vandens ir šilumos tiekimo“, – sakė prezidentė.

Pasak jos, „Icor“ žmones apiplėšia labiau nei „Gazprom“.

„Šis darinys su nuolat besisukančiais skaitikliais apiplėšinėja šalies žmones ne ką mažiau nei „Gazprom“, kuriam jau permokėjome 5 milijardus litų“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Todėl, pasak jos, reikia sustabdyti interesų grupes energetikos sektoriuje.

„Pažabojusi interesų grupių piktnaudžiavimą energetikos sektoriuje, kuriame sukasi 12 milijardų litų, Lietuva taptų konkurencinga ir klestinčia Europos valstybe“, – sakė D.Grybauskaitė.

A.Janukonis pritaria prezidentei: reikia mažinti korupciją

Nesiveldami į rinkiminio laikotarpio retoriką pažymime, kad „Icor“ įmonių grupė nei vandens, nei šilumos netiekia, o atliekų verslą pardavė. Šilumos ir vandens kainas Lietuvoje nustato valstybė, – aiškinosi A.Janukonis.

Per pietus „Icor“ valdybos pirmininkas Andrius Janukonis išplatino pranešimą spaudai, kuriame rašo: „Nesiveldami į rinkiminio laikotarpio retoriką, pažymime, kad „Icor“ įmonių grupė nei vandens, nei šilumos netiekia, o atliekų verslą pardavė. Šilumos ir vandens kainas Lietuvoje nustato valstybė.

Tikime, kad Lietuva yra teisinė šalis, o jos teisėsaugos institucijos nebus pasitelktos politikai. Nepaisant mūsų įmonių grupės atžvilgiu išsakytos kritikos, pritariame šalies vadovės iniciatyvai valstybėje mažinti korupciją ir siekti energetinės nepriklausomybės. Prisidedame prie šių siekių šalyje plėsdami vietinio biokuro naudojimą ir juo daugiau nei dešimtmetį keisdami rusiškas dujas.“

V.Mazuronis: kol kas tokių faktų neturiu

Jeigu paaiškėtų, kad kažkas kažką proteguoja arba atstovauja, aš, kaip ministras, neabejotinai reaguočiau labai staigiai ir labai ryžtingai. Kol kas tokių faktų aš neturiu. Taigi, klausimas, apie ką konkrečiai buvo kalbama, – prezidentei, – sakė V.Mazuronis.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, paklaustas apie D.Grybauskaitės minėtus korupcinius susitarimus Aplinkos ministerijoje, žurnalistams teigė, kad nieko panašaus ministerijoje nėra.

„Jokių atstovavimų arba atstovaujančių žingsnių nei vienai kompanijai aš nežinau. Jeigu paaiškėtų, kad kažkas kažką proteguoja arba atstovauja, aš, kaip ministras, neabejotinai reaguočiau labai staigiai ir labai ryžtingai. Kol kas tokių faktų aš neturiu. Taigi, klausimas, apie ką konkrečiai buvo kalbama, – prezidentei“, – sakė jis.

Aplinkos ministras aiškino prezidentės pranešime išgirdęs pagyrimą dėl šilumos ūkio perėjimo į valstybės rankas. „Noriu pasakyti, kad Aplinkos ministerija parengė Vyriausybės nutarimą dėl valstybinio statuso suteikimo atliekų deginimo gamykloms“, – pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką