15min be reklamos
2022 12 06, 09:50

Dar vienas Vokietijos energetikos gigantas padavė „Gazprom“ į teismą

Jau antras Vokietijos energetikos gigantas pateikė ieškinį tarptautiniame arbitraže prieš Rusijos gamtinių dujų eksporto monopolininką „Gazprom“ dėl esminio jų tiekimo sumažinimo, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Scanpix“/„ZUMA Wire“ nuotr.

Koncernas RWE, skaičiuojantis milijardinius nuostolius dėl to, kad „Gazprom“ nevykdo atitinkama sutartimi prisiimtų įsipareigojimų, pasekė pavyzdžiu kitos energetikos milžinės „Uniper“, anksčiau pranešusios apie savo sprendimą siekti nuostolių dėl to atlyginimo iš „Gazprom“.

Transliuotoja primena, kad Rusija nuo rugsėjo nebetiekia gamtinių dujų į Vokietiją „Nord Stream“ dujotiekiu, kuris, anot tyrimų versijos, buvo sugadintas tyčia.

Koncernui „Gazprom“ iš pradžių neva dėl turbinų techninio aptarnavimo problemų, o vėliau dėl sprogimo incidento nutraukus tiekimą per Baltijos jūrą nutiestu vamzdynu, RWE ir „Uniper“ buvo priverstos pirkti dujas pasaulinėje rinkoje gerokai didesnėmis nei su „Gazprom“ buvo sutarusios kainomis. Vien tik „Uniper“ skelbė dėl to patyrusi 11,6 mlrd. eurų nuostolių.

Leidinio „Handelsblatt“ žiniomis, galimybes reikšti finansines pretenzijas Kremliaus kontroliuojamam dujų gigantui svarsto ir bendrovė SEFE – buvusi „Gazprom Germania“, kurią jos patronuojantis Rusijos koncernas prieš pusmetį paliko nežinomybėje ir kuriai dėl to teko prašyti finansinės paramos iš Vokietijos federalinės vyriausybės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką