Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 21d. 19:02

Dauguma britų įsirengtų saulės baterijas, jei gautų didesnę paramą iš valstybės

Saulės jėgainės
123rf.com / Saulės jėgainės ant privačių ir daugiabučių namų stogų

Daugiau nei 70 proc. Didžiosios Britanijos gyventojų savo namuose norėtų įsirengti energiją taupančias sistemas, jeigu gautų didesnę paramą iš valstybės, rašo „The Guardian“.

„The Guardian“ paskelbė „YouGov“ įmonės atliktus apklausos rezultatus, kurie parodė, kad daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos gyventojų sutiktų namuose įsidiegti saulės baterijas ir kitas energiją taupančias sistemas, jeigu valstybė suteiktų didesnę paramą.

Dauguma apklaustųjų tikino savo namuose jau įrengę energiją taupančias sitemas arba kitaip prisidėję prie ekologijos skatinimo.

60 proc. respondentų teigė, kad nori namuose įsirengti saulės baterijas. 60 proc. tikino, kad pirktų namuose energiją kaupiančias baterijas (pavyzdžiui, tokias, kokias neseniai pristatė „Tesla“).

Net 71 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad prisijungtų prie vietinės energijos sistemos. Pavyzdžiui, bendruomenės vėjo jegainių.

Apklausos rezultatai prieštarauja valstybės požiūriui į klimato kaitą ir energetiką. Ji teikia pirmenybę didelio masto elektros energijos gamybai, pavyzdžiui, atominei elektrinei ar vėjo jėgainių parkams.

Visuomenės požiūris rodo, kad žmonės tikisi didesnės valstybės paramos, prisidedant prie ekologijos skatinimo. Tačiau šiuo metu valstybė nesuteikia jokių mokestinių lengvatų, norintiems namuose įsirengti energiją kaupiančias baterijas.

Šios apklausos iniciatoriai – nepelno siekianti aplinkosauga besirūpinti „ClientEarth“ organizacija. Jos vadovas Jamesas Thorntonas teigė, kad valdžios politika aiškiai kertasi su visuomenės nuomone, kaip reikėtų kovoti su klimato kaita.

Žmonės nori žinoti daugiau ir prisiimti atsakomybę už tai, iš kur gauna energiją,– teigė J.Thorntonas

„Žmonės nori žinoti daugiau ir prisiimti atsakomybę už tai, iš kur gauna energiją. Tai aiškiai rodo atliktos apklausos rezultatai“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką