Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 30d. 15:59

Dėl sumažėjusios šilumos kainos Alytus per metus sutaupys daugiau nei 4 mln. eurų

Alytus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Alytus

Priimtas sprendimas, kuris leis šilumos kainą Alytaus gyventojams sumažinti daugiau nei ketvirtadaliu, dėl to alytiškiai per metus sutaupys per 4 mln. eurų ir iš 47 vietos (50 vietų centralizuoto šildymo kainų sąraše) Alytus pakils į 11. Nauja šildymo ir karšto vandens kaina įsigalios nuo gegužės.

15min neseniai rašė, kodėl Alytaus gyventoji už šilumą mokėjo vieną didžiausių kainų Lietuvoje ir kaip dalis miesto turto atiteko bendrovei „Litesko“.

Ketvirtadienį Tarybos posėdyje Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius dėkojo visiems prisidėjusiems prie vieno svarbiausių tikslų įgyvendinimo – mažesnės šilumos kainos alytiškiams. „Noriu padėkoti administracijai, tarybai ir visiems, kurie prisidėjo sprendžiant vieną svarbiausių problemų Alytuje. Buvo įdėta daug darbo siekiant teisybės – kad miesto gyventojai už šilumą mokėtų mažiau“, – kalbėjo V. Grigaravičius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alytaus meras Vytautas Grigaravičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alytaus meras Vytautas Grigaravičius

Šiandien posėdžiavusi Alytaus miesto taryba nustatė šilumos kainų dedamąsias pirmiesiems šilumos bazinių kainų galiojimo metams.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) kovo 29 d. nustatė UAB „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,40 ct/kWh (be PVM), 26 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (7,32 ct/kWh be PVM). Tačiau vartotojai už šilumos energiją mokės dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią UAB „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ turės grąžinti.

VKEKK nusprendė, kad „Litesko“ iš vartotojų nepagrįstai gavo 2,6 mln. eurų pajamų ir rekomendavo šią permoką susigrąžinti per 3 metus. Šiuo atveju kaina bus net 32,4 proc. mažesnė. Taip pat VKEKK UAB „Litesko“ šilumos tiekimo veiklai vykdyti reikalingas sąnaudas sumažino 4,6 mln. Eur – įvertinus ankstesnių laikotarpių faktines sąnaudas, jos nepripažintos kaip būtinos reguliuojamai veiklai vykdyti. Be to, karšto vandens kaina mažėja 22 proc.

Kuomet nustos galioti PVM lengvata gyventojams, kainos mažėjimas bus ne toks ženklus, tačiau vis tiek sieks apie 25 proc. už šildymą ir dešimtadalį už karštą vandenį. Tuo metu verslui lengvata netaikoma ir dabar, todėl verslas taupys visus 32,4 procento.

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, patvirtinus naują šilumos kainą, vidutinis taupymas nerenovuoto daugiabučio namo bute – šimtai eurų per metus, net ir padidėjus PVM iki 21 proc.

Pavyzdžiui, 35 kv. m. buto gyventojai per metus sutaupys 110 eurų, 50 kv. m. bute gyvenantys alytiškiai – 130 eurų, 90 kv. m. – 190 eurų (įvertinus visą sunaudojimą – šildymą, karštą vandenį, gyvatuko mokestį).

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas

Anot V.Jastremsko, toliau bus siekiama susigrąžinti šilumos ūkį į savivaldybės rankas, dėl to šiuo metu vyksta teisminiai procesai. „Tikslas yra ne pelnas, bet kokybiška šiluma gyventojams už tinkamą kainą. Savivaldybės siekis – patekti į centralizuoto šildymo geriausių kainų penketuką“, – sakė V. Jastremskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką