Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 25d. 11:21

Didžiausios sąskaitos už šilumą Vilniuje – dėl lauke esančių ir neizoliuotų vamzdžių

Brangus šildymas
BFL nuotr. / Brangus šildymas

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Agrastų g. 8 namo gyventojai gauna didžiausias sąskaitas už šildymą, Vilniaus miesto savivaldybė patikrino šio pastato šildymo sistemas, praneša savivaldybė.

Po patikrinimo namą administruojanti bendrovė „Naujininkų ūkis“ gyventojams pasiūlė suprojektuoti ir įrengti kolektorinę šildymo sistemą panaikinant šilumos tiekimo lauko trasą. Tačiau, pasak specialistų, dėl to, kad name nėra rūsio, projektavimo ir naujos šildymo sistemos įrengimas bus apsunkintas – reikės gyventojų sutikimo per jų butus pravesti vamzdynus. Iš 4 butų, esančių name, 3 butų šeimininkai gauna kompensacijas už šildymą ir yra nesuinteresuoti pastato renovavimu.

Patikrinimo dokumentuose pabrėžta, kad daug šilumos prarandama dėl praeinančių lauke ir nepakankamai izoliuotų vamzdžių. Jais šiluma tiekiama ir apskaitoma dviem šio namo butams. „Visiškai neaiškus toks šilumos tiekimo inžinerinis sprendimas, kai didžioji dalis šilumos išeina į lauką“, – pranešime spaudai teigia Aplinkos ir energetikos departamento vadovas Kęstutis Karosas.

Taip pat daug šilumos prarandama ir pro senus, nesandarius vieno buto langus bei neizoliuotą namo palėpę.

Agrastų g. 8 namo šilumos punktas yra renovuotas, įrengta apskaita, automatizuotas valdymas, punkte ruošiamas karštas 50 laipsnių vanduo, atitinkantis nustatytą higienos normą. Kambarių temperatūra vidutiniškai siekia 20 laipsnių – konstatuota, kad butai nėra šildomi per daug, kaip rašyta spaudoje.

„Naujininkų  ūkis“ yra įpareigotas atlikti pastato energetinį auditą, parengti šildymo sistemos pertvarkymo projektą ir supažindinti su juo namo savininkus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką