Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Dujų kaina lieka stabili, gali didėti nuo liepos

Dujų kainos vartotojams nuo sausio nesikeičia, tačiau tikėtina, kad dujos brangs nuo liepos. Vis dėlto energetikai žada stengtis, kad kainos vartotojams nekiltų.
Gamtinės dujos
Gamtinės dujos / 123rf.com nuotr.

Pasak „Lietuvos energijos“ vadovo Daliaus Misiūno, šiemet baigsis „Gazprom“ Lietuvai pritaikyta dujų nuolaida, be to, pasaulyje stebima naftos kainų augimo tendencija, kuri gali lemti ir dujų brangimą.

„Pasibaigus kompensacijai, turėtų ir kaina pasikeisti. Kaip tai atrodys, anksti prognozuoti, nes be kompensacijos, yra dar ir dujų bendra kaina, kuri nėra aiški, nes matome, kad paskutiniu metu naftos kaina pakankamai pradėjo kilti. Akivaizdu, kad stengsimės padaryti viską, kad kainos nedidėtų – tiek efektyvumo prasme, tiek dujų portfelio sudėliojimo prasme“, – BNS sakė D.Misiūnas.

Gyventojai, dujas daugiausia naudojantys maistui gaminti ir per metus suvartojantys iki 500 kubų dujų, nuo sausio toliau mokės 61 centą už kubą, iki 20 tūkst. kubų – 36 centus, o daugiau nei 20 tūkst. kubų – 35 centus.

Paskutinį kartą dujų kainos gyventojams pernai liepą – mažiausiai dujų suvartojantiems ji sumažėjo 8 proc., iki 20 tūkst. kubų – 14 proc., o per 20 tūkst. kubų – 15 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius