Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 09:00

Dviguba naujiena: tris kartus pigesnis elektrinis šildymas, valdomas tiesiog telefonu

Šildymas
123RF.com nuotr. / Šildymas

Vėstantys orai netrukus privers prisiminti didesnes sąskaitas už šildymą. Tačiau šiltos patalpos šaltuoju metų laiku nebūtinai turi ištuštinti mūsų pinigines. Štai Lietuvą neseniai pasiekusi naujovė suteikia galimybę šildyti patalpas elektra ypatingai pigiai. Tyrimais nustatyta, kad elektrinis šildytuvas su inverterinio tipo valdymu sunaudoja 3,33 karto mažiau elektros energijos nei toks pat prietaisas su mechaniniu valdymu. Dar ne viskas – inverterinio tipo šildytuvas gali būti dar ekonomiškesnis ir patogesnis, jei valdomas per atstumą – tiesiog iš mobiliojo telefono.

Faktas – 3,33 karto mažiau elektros energijos

Skelbiama, kad TUV NORD Baltik LLC atliko tyrimą, kuris buvo įvykdytas IZTT gamyklos testavimo laboratorijoje. Tyrimo tikslas – nustatyti skirtingų valdymo tipų elektrinio konvektorinio šildytuvo Electrolux ECH/R-1500, T serijos, elektros energijos suvartojimą esant 25ºC temperatūrai, 27m³ dydžio patalpoje. Pradinė pasirinkta temperatūra 10ºC. Veikimo laikas – 24 valandos.

Atlikus tyrimą, nustatyta, kad prietaisas su mechaniniu valdymu sunaudojo 10,069kW, su elektroniniu valdymu – 5,453 kW, o su skaitmeniniu „Inverter“ tipo valdymu – 3,021kW.

Testo rezultatai rodo, kad prietaisas su inverterinio tipo valdymu sunaudoja 3,33 karto mažiau elektros energijos nei prietaisas su mechaniniu valdymu ir 1,81 karto mažiau nei prietaisas su elektroniniu valdymu.

Taip pat inverterinis valdymas leidžia tiksliau pasirinkti temperatūros nustatymus.

Inverterinis konvektorius turi naują patentuotą Transfer Digital Inverter bloką. Jis leidžia keisti šildymo elemento galingumą priklausomai nuo esamos ir pageidaujamos temperatūros skirtumo.

Esant reikalui, temperatūra greit padidinama ir paskui ji tik palaikoma, taip sunaudojant mažiau energijos, kai įprasti konvektoriai nuolat veikia visu galingumu. Šis konvektorius sunaudoja tik tiek energijos, kiek reikia.

Patogumas ir ekonomija

„Elektrolux“ technikos atstovai iš „Ligajos technikos“ pagrįstai didžiuojasi po minėto tyrimo gautu sertifikatu. Jie teigia, kad iš tiesų yra dvi svarbios naujienos šildytuvų pasaulyje – ne tik inverterinis šildytuvo valdiklis, bet ir prie jo ypač paprastai USB jungtimi prijungiamas per „wi-fi“ valdomas prietaisas.

Išorinis valdymo modulis „Electrolux Smart Wi-Fi ECH/WF-01“ leidžia reguliuoti šildytuvą tiesiog telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. Tai gali būti labai patogu ne tik kasdieniame būste, bet sodyboje, į kurią savininkai užsuka rečiau – savaitgaliais, ar per šventes, atostogas.

Toks prietaisas be milžiniškų investicijų gali padėti neleisti užšalti tradicinei šildymo sistemai per speigus. Taip pat galima jaukiai pašildyti patalpas dar prieš atvykstant.

Organizatorių nuotr./Elektrinis konvektorius Air Gate
Organizatorių nuotr./Elektrinis konvektorius Air Gate

Šildytuvas, apie kurį kalbame – lengvas ir patogus. Galima jį kabinti ant sienos, statyti ant ratukų. Inverterinio valdymo sistema jau yra įrengta pačiame šildytuve, o valdymo per internetą modulį galima vienu judesiu tiesiog prijungti. Žinoma, namuose turi nuolat veikti „wi-fi“ tinklas. Tai jau yra gana įprastas reiškinys, nes dažnai prie internetinio ryšio jungiamos ir dauguma kitų namų sistemų. Pavyzdžiui – apsaugos.

Specialistai pastebi, kad jau yra nemažai atvejų, kuomet šildyti patalpas elektra darosi ekonomiškai naudingiau nei kitomis priemonėmis. Pavyzdžiui, inverterinis konvektorius yra idealus papildomam šildymui. O apie patogumą jau diskusijų nekyla.

Profesionalai teigia, kad inverterinio valdymo elektrinis konvektorius ypatingai praverčia šaltuoju metų laiku. Konvektorius patalpose gali palaikyti minimalią penkių laipsnių šilumos temperatūrą ir neleisti užšalti tradicinei šildymo sistemai ar kitiems užšąlantiems namų dalykams. Manoma, kad toks konvektorius ir „wi-fi“ modulis yra vienas pigiausių būdų per atstumą valdyti savo namų ar kitų patalpų šildymą.

„Elektrolux“ šildytuvų atstovai primena, kad per „wi-fi“ valdomus radiatorius galima įsigyti „Pigu.lt“, „Van2o.lt“, „Bausa.lt“, „Drekintuvai.lt“, „Orodievai.lt“, „Eoras.lt“, „Elecromarkt“, „Varlė“, „Avitela“ ar „Bigbox“ internetinėse bei tradicinėse parduotuvėse.

Remiamas turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką