Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 08:36

EK nariai ragina ieškoti europinio energijos kainų krizės sprendimo

Du Europos Komisijos (EK) nariai pirmadienį sukritikavo Vokietiją dėl jos 200 mlrd. eurų vertės plano, kurį šalis parengė siekdama įveikti dabartinę energijos kainų krizę, ir paragino ieškoti bendro europinio sprendimo.
Elektros energija
Elektros energija / 123RF.com nuotr.

Prancūzijos ir Italijos atstovai Europos Komisijoje pareiškė, kad dėl Berlyno plano, kuriuo bus siekiama padėti vokiečių vartotojams ir įmonėms, „kyla klausimų“ dėl sąžiningumo.

Yra „valstybių narių, kurios biudžeto srityje neturi tokios veiksmų laisvės, kaip Vokietija“, ir gali negalėti tokiu pat mastu paremti savo ekonomikos, parašė EK nariai Thierry Bretonas ir Paolo Gentiloni bendrame straipsnyje, kuris buvo paskelbtas prancūzų laikraštyje „Les Echos“ ir kituose Europos leidiniuose.

„Turime labiau negu kada anksčiau vengti konkurencijos vidaus rinkoje iškraipymų,“ – įspėjo Komisijos nariai.

„Privalome užkirsti kelią subsidijų varžyboms, dėl kurių kiltų abejonių dėl solidarumo ir vienybės principų, kuriais yra pagrįsta mūsų europinio projekto sėkmė“, – pridūrė jie.

P.Gentiloni ir T.Bretonas, kurių šalys yra vienos labiausiai prasiskolinusių Europos Sąjungoje, paragino parengti „bendras europines priemones“, kuriomis bloko šalims būtų padedama lygesnėmis sąlygomis atlaikyti energijos kainų kilimą.

Kaip pavyzdį, Komisijos nariai paminėjo priemonę SURE, kurią ES pradėjo įgyvendinti per koronaviruso krizę ir pagal kurią valstybėms narėms buvo palankiomis sąlygomis teikiamos ES paskolos trumpalaikio darbo schemoms ir panašioms priemonėms finansuoti.

Ketvirtadienį ir penktadienį Prahoje vyks ES vadovų susitikimas, kuriame, be kita ko, bus kalbama apie būdus spręsti energetikos krizę, kilusią dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką