Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Elektrą gaminantys vartotojai kviečiami pretenduoti į ES paramą

Elektrą gaminantys vartotojai nuo ketvirtadienio gali teikti paraiškas Europos Sąjungos paramai, šiam tikslui numatyta 9 mln. eurų.
Europos sąjunga
Europos sąjunga / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Energetikos ministerija informavo BNS, kad nuo sausio 2 dienos į paramą gali pretenduoti ir individualių namų savininkai, ir daugiabučių gyventojai (naudojantys tiek ant daugiabučių pastatytas, tiek nutolusias jėgaines).

Asmenims, norintiems įsirengti nutolusią saulės elektrinę arba ją įsigyti iš saulės elektrinių parko, parama skiriama pirmą kartą.

Pernai iš ES lėšų skirta 6,5 mln. eurų paramos, nors kvietimas buvo 4,5 mln. eurų sumai. 2017 metais saulės elektrinėms skirta 1,7 mln. eurų, o 2018 metais – 3,3 mln. eurų paramos.

Lietuva tapo viena pirmųjų šalių Europoje, įtvirtinusi sistemą, kuri leidžia elektrą gaminti vienoje vietoje, o vartoti kitoje.

2019 metų gruodžio 19 dienos duomenimis, Lietuvoje buvo 3332 gaminantys vartotojai. Tikimasi, kad su planuojama parama šis skaičius per 2020 metus viršys 10 tūkst.

Ketvirtadienį taip pat bus pristatytos ir naujas finansinės paramos galimybes gyventojams, norintiems pasikeisti senus biokuro katilus į modernius įrenginius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką