Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektrinių modernizavimą siūloma pripažinti valstybei svarbiais ekonominiais projektais

LIetuvos elektrinės 9-ojo bloko statyba
„Lietuvos energijos“ nuotr. / LIetuvos elektrinės 9-ojo bloko statyba
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekdama sumažinti tiekiamos šilumos energijos kainas, Finansų ministerija Vyriausybės pavedimu parengė nutarimą, kuriuo Vilniaus ir Kauno miestų centralizuoto šilumos tiekimo ūkio modernizavimo projektai bus pripažinti valstybei svarbiais ekonominiais projektais. Juos vykdant, bus įrengtos vietinius ir atsinaujinančius energijos išteklius naudojančios kogeneracinės elektrinės, kurios galėtų sumažinti šilumos energijos gamybos kainą apie 30 procentų.

Elektrinių projektas yra itin svarbus ir ekonominiu, ir socialiniu požiūriu. Jo įgyvendinimas leis sumažinti energetinę priklausomybę nuo įvežtinio kuro, pagyvins vietinių išteklių – atliekų ir biokuro rinką, neleis augti elektros energijos tarifams, atpigins šilumos energijos gamybą ir jos kainą gyventojams.

Projekto įgyvendinimas turės teigiamos įtakos ir savivaldybių finansams, nes, sumažėjus šildymo kompensacijų poreikiui mažas pajamas gaunantiems gyventojams, daugiau lėšų savivaldybės galės skirti kitoms reikmėms.

Priėmus nutarimą dėl elektrinių projekto pripažinimo valstybei svarbiais ekonominiais projektais, bus užtikrintos prielaidos juos įgyvendinti ir pasiekti tikslus įrengti naujus ir rekonstruoti esamus šiuo metu iškastinį kurą naudojančius vietinio kuro ir atsinaujinančių išteklių bendro šilumos ir elektros energijos gamybos ciklo įrenginius, sumažinti į Vilniaus ir Kauno centralizuoto šilumos tiekimo sistemas tiekiamos šilumos energijos kainas.

15min.lt nuotr./Gardamo seniūnijoje žuvo elektrikas
15min.lt nuotr./Gardamo seniūnijoje žuvo elektrikas

Taip pat bus sudarytos prielaidos užtikrinti tvarų energetinę vertę turinčių atliekų naudojimą energijai gaminti, svariai padidinti atsinaujinančių energijos išteklių ir vietinio kuro naudojimą, užtikrinti didžiausią ekonomiškai pagrįstą iš vietinių ir atsinaujinančių energijos išteklių gaminamos elektros energijos kiekį bendrame šilumos ir elektros energijos gamybos cikle.

Su Vyriausybės nutarimo projektu, jį lydinčiaisiais teisės aktais bei galimybių studijos santrauka visuomenė netrukus galės susipažinti Seimo teisės aktų informacinės sistemos projektų registravimo posistemėje.

Vyriausybė nutarimo projektą dėl Vilniaus ir Kauno miestų centralizuotos šilumos tiekimo ūkio modernizavimo projektų pripažinimo valstybei svarbiais ekonominiais projektais ketina svarstyti artimiausiuose posėdžiuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką