Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektros kaina biržoje per savaitę pakilo 20 proc.

Elektros pastotė Neravuose
15min skaitytojo nuotr. / Elektros pastotė Neravuose
Šaltinis: energymarket.lt
0
A A

Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje balandžio 28-gegužės 4 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 17,9 cento už kilovatvalandę. Tuo tarpu ankstesnę savaitę vidutinė elektros kaina buvo 3,1 cento (20 proc.) mažesnė – 14,8 cento už kilovatvalandę. 

Lietuvos perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ anksčiau pranešė, kad balandžio 29 d. dešimčiai dienų planiniam remontui bus atjungta aukštos įtampos elektros jungtis tarp Latvijos ir Rusijos.

Dėl šios priežasties dvigubai sumažės fizinio elektros srauto galimybės iš šiaurės krypčių. Elektros pasiūlą Lietuvos ir Latvijos prekybos zonoje mažins ir nuo gegužės 3 d. daugiau kaip mėnesiui ketvirtadaliu – iki 650 megavatų – mažinamos Karaliaučiaus elektrinės gamybos apimtys.

Šios priežastys ir lėmė mažesnę elektros pasiūlą ir didesnę elektros kainą.

Svarbios elektros linijos tarp Latvijos ir Rusijos remontas tęsis iki šios savaitės pabaigos.

Vidutiniškai 87 proc. praėjusią savaitę šalyje vartotos elektros energijos buvo importuojama, kai kuriomis dienomis – iki 92 proc. Latvija savo elektros vartojimo poreikius beveik visą savaitę tenkino hidroenergija, nors pavasarinis potvynis jau baigiasi.

Tarptautiniai Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumai balandžio 28-gegužės 4 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 100 proc., Lietuvos-Latvijos – 54 proc., Lietuvos-Karaliaučiaus – 65 proc., Lietuvos-Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas vos 16 proc., nors techninės galimybės elektros importui didžiąją laiko dalį vidutiniškai viršijo 980 megavatų.

EnergyMarket.lt

energymarket.lt
informacija
LITGRID, AB
Vadovas: Daivis Virbickas Darbuotojų sk.: 232 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką