Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 12:29

Elektros rinkos barometras: 2014 metus palydėjome pabrangusia elektra

Elektros kaina 2014 metais
Novamedia.lt nuotr. / Elektros kaina 2014 metais
Brangstanti elektra tapo besibaigiančių metų atributu – praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje augo 8 proc., o Estijoje – net 18 proc. Tokius pokyčius lėmė išaugusi elektros paklausa ir sumažėjęs importas.

Vidutinė elektros kaina Lietuvoje ir Latvijoje praėjusią savaitę siekė 43,46 EUR/MWh, rašoma Karolio Bagdono, „Elektrum Lietuva“ smulkaus ir vidutinio verslo klientų vadovo, pranešime žiniasklaidai.

Augimą lėmė sumažėjęs elektros importas iš Estijos ir Baltarusijos. Tuo tarpu elektros kaina Estijoje buvo 38,87 EUR/MWh. Čia kainos brangimui įtakos turėjo toks pat – 18 proc. – kainos šoktelėjimas Suomijoje, kurioje tokius pokyčius lėmė vėsesnis oras ir išaugusi elektros paklausa.

Elektros kaina visose trijose Baltijos valstybėse svyravo nuo 5,09 EUR/MWh iki 200,05 EUR/MWh.

Skirtumai regione – mažiausi per du mėnesius

Elektros jungčių pralaidumai tarp Suomijos ir Estijos sumažėjo nežymiai iki 980 MW, taigi valandų skaičius, kai kainos šiose šalyse buvo vienodos, siekė 98 proc.

Tuo tarpu valandų skaičius, kai kainos Lietuvoje ir Latvijoje bei Estijoje nesiskyrė, buvo didžiausias per pastaruosius du mėnesius ir siekė net 58 proc.

Ankstesnę savaitę šis skaičius buvo 32 proc.

Gamybos apimtys nekito

Praėjusią savaitę elektrinės Baltijos šalyse pagamino 70 proc. elektros energijos. Lietuvoje importo kiekis nekito – į šalį importuota 66 proc. elektros.

Latvijos importas siekė 38 proc. ir buvo 3 procentiniais punktais mažesnis.

Tuo tarpu Estija pagamino 17 proc. daugiau elektros nei suvartojo, o tai taip pat buvo 3 procentiniais punktais mažiau nei ankstesnę savaitę.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką