15min be reklamos
2023 02 07, 18:33

Elektros tiekėjų kainų apžvalga: fiksuotos kainos planų per savaitę neatpigino tik vienas tiekėjas

Pastarąją savaitę nepriklausomi elektros tiekėjai dar atpigino savo fiksuotos kainos planus – „Ignitis“ kainas sumažino 9 proc., „Elektrum Lietuva“ – 4 proc., o „Enefit“ kainų nekeitė. Kaip pastebi Lietuvos energetikos agentūra (LEA), vis daugiau tiekėjų siūlomų planų kainų yra mažesnės nei 28 centai už kilovatvalandę (ct/kWh).
Kištukinis lizdas
Kištukinis lizdas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Per 2023 m. sausį, palyginti su 2022 m. gruodžio mėnesio vidurkiu, didmeninės elektros rinkos kainos sumažėjo daugiau nei du kartus. O nuo šių metų pradžios buitiniams vartotojams siūlomų fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina mažėjo 20–34 procentus, nurodoma LEA apžvalgoje.

Tiesa, svarbu tai, kad nepriklausomų tiekėjų siūlomi planai itin skiriasi, todėl tiesiogiai juos palyginti gali būti sudėtinga. Pavyzdžiui, 12 ir 24 mėnesių kainos fiksavimo planus šiuo metu siūlo tik „Ignitis“, o 36 mėnesiams kainą užsifiksuoti galima pasirinkus „Enefit“ ir „Elektrum Lietuva“. Tuo metu užfiksuoti kainą 84 mėnesiams galima tik „Enefit“.

Kur pigiausia, o kur brangiausia?

LEA palygino prognozuojamas sąskaitas už elektrą, jei sutartis su nepriklausomu tiekėju sudaroma dabar. Apskaičiuojant prognozuojamas sąskaitas daroma prielaida, kad per mėnesį suvartojama apie 150 kWh elektros energijos. Dviejų laiko zonų tarifo atveju daroma prielaida, kad 75 kWh (50 proc.) elektros energijos suvartojama dienos metu, o 75 kWh (50 proc.) nakties metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką