Tiesiogiai
Publikuota 2022 10 03, 11:58

„Elektrum Lietuva“: per savaitę elektra Lietuvoje brango 1 proc.

Praėjusią savaitę elektros kainos Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse kilo. Lietuvoje kaina didėjo 1 proc. ir siekė 346,66 Eur/MWh, Latvijoje – 2 proc. iki 344,60 Eur/MWh, o Estijoje elektra brango 7 proc. ir kainavo 242,45 Eur/MWh, pranešė „Elektrum Lietuva“.
Elektros kainos
Elektros kainos / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Elektros kaina

„Nord Pool“ biržos kaina praėjusią savaitę krito 27 proc. iki 147,31 Eur/MWh.

„Prie nuosaikaus elektros kainų augimo Baltijos šalyse praėjusią savaitę prisidėjo šiek tiek išaugusios gamtinių dujų kainos, 13 proc. mažesni energijos srautai iš Suomijos bei 1 proc. padidėję srautai iš Švedijos SE4 prekybos zonos. Tuo tarpu „Nord Pool“ regione kainos mažėjo dėl 42 proc. išaugusios vėjo gamybos“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Šiaurės šalių atominių elektrinių kasmetinės priežiūros sezonas tęsiasi, o bendri turimi branduoliniai pajėgumai praėjusią savaitę sudarė 72 proc. galimų pajėgumų.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione per savaitę šiek tiek augo ir siekė 6 906 GWh, gamyba taip pat didėjo iki 6 938 GWh.

Lietuvoje augo ir elektros gamyba, ir vartojimas

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę nesikeitė ir siekė 467 GWh. Lietuvoje vartojimas ūgtelėjo 1 proc. ir siekė 210 GWh. Latvijoje ir Estijoje elektros vartojimas per savaitę nesikeitė ir siekė atitinkamai 117 GWh ir 140 GWh.

Elektros energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę mažėjo 1 proc. iki 260 GWh. Lietuvoje elektros energijos pagaminta 26 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę – 71 GWh, Latvijoje gamyba krito 29 proc. iki 24 GWh, Estijoje elektros gamyba buvo 4 proc. mažesnė, 165 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 55 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 34 proc., Latvijoje – 20 proc., Estijoje – 117 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką