Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Enercon“ sukūrė mažiausiai 30 metų dirbsiančią vėjo jėgainė

Vėjo jėgainė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Vėjo jėgainė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijos energetikos bendrovė „Enercon“ pristatė naują 4 MW galingumo vėjo jėgainių seriją „EP4“, kurios trys skirtingi modeliai elektrą sėkmingai gamins mažiausiai 30 metų.

Iš šiuo metu visame pasaulyje stovinčių jėgainių daugumai numatytas 20 m. veikimo terminas. Tiesa, tai tik minimalus numatomas laikas: kai kurios jėgainės praktikoje sėkmingai veikia ir ilgiau.

Pasak „Enercon“ generalinės direktorės Nicolės Fritsch-Nehring, dar ilgesnis veikimo laikas pagerins vėjo jėgainių parkų projektų finansavimo sąlygas, kadangi jėgainės veiks ir pelną investuotojams neš 10 metų ilgiau nei buvo įprasta iki šiol.

Pasak „Enercon“ generalinės direktorės Nicolės Fritsch-Nehring, dar ilgesnis veikimo laikas pagerins vėjo jėgainių parkų projektų finansavimo sąlygas, kadangi jėgainės veiks ir pelną investuotojams neš 10 metų ilgiau nei buvo įprasta iki šiol. Taip pat dėl to mažės gaminamos elektros energijos kaina. Taip pat teigiama, kad gamybos proceso atnaujinimai leis sumažinti jėgainių savikainą, jų dalis bus lengviau gabenti į būsimą parką, taip pat taps paprastesniu jėgainės surinkimo procesas.

Pirmasis dienos šviesą išvys naujosios jėgainių serijos modelis „E-126 EP4“, skirtas vietoms, kuriose pučia vidutinio stiprumo vėjas. Šio modelio prototipas iškils 2015 m., o serijinė gamyba prasidės 2016 m. Pirmiausia šios jėgainės bus siūlomos Vokietijos rinkai. Tikimasi, kad per 2019 m. jau bus pagaminama apie 500 vienetų „E-126 EP4“.

2017 m. „Enercon“ pristatys ir „IEC III“ modelio, skirto vietoms, kuriose pučia silpnas vėjas, prototipą. Vėliau bus pristatytas ir trečiasis „EP4“ serijos modelis, skirtas vietoms, kuriose pučia stiprūs vėjai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką