Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 21d. 17:18

Energetikos bendrovių vadovai tikina, kad Lietuva tinkamai pasirengusi užtikrinti energetinį saugumą

„Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas

Penktadienį Energetikos ministerijoje įvyko pasitarimas dėl dujų ir elektros perdavimo sistemų saugumo ir energetinio saugumo užtikrinimo. „Lietuva nepatiria tiesioginės grėsmės dėl geopolitinių įvykių Ukrainoje. Nepaisanto to, įvertinome visą galimą riziką ir aptarėme, kokios priemonės yra taikomos įmonėse, kaip galėtume dar labiau sustiprinti energetinio saugumo jausmą,“ – sakė pasitarime dalyvavęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Pasak „Litgrid“ generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, elektros tiekimo patikimumas Baltijos regione stiprinamas nuolatos: neseniai „Estlink2“ patrigubino elektros srauto iš Suomijos į Baltijos šalis galimybes, Baltijos šalyse įdiegti nauji generatoriai ir modernizuoti senieji, siekiant užtikrinti operatyvų elektros tiekimo atnaujinimą, o nuo 2015-ųjų pabaigos, pradėjus eksploatuoti „Nord Balt“ elektros liniją, ne tik padidės elektros tiekimo patikimumas Baltijos šalyse, bet bus užtikrintas ir stabilus rinkos veikimas.

„Nutraukus komercinį elektros srautą, iš Rusijos importuojamą elektrą keistų vietinėse elektrinėse gaminama elektra, o kainų šuoliams biržoje suvaldyti turėtų būti didinama VIAP kvota vietinėms elektrinėms,“ – informavo „Litgrid“ vadovas.

„Klaipėdos naftos“ komercijos direktorius Sigitas Zakalskis informavo, kad sutrikus naftos tiekimui iš Rusijos į Lietuvoje veikiančią naftos perdirbimo įmonę AB „Orlen Lietuva“ (kuri tenkina apie 90% Lietuvos degalų rinkos poreikio) bei uždarius degalų importą iš Rytų, nafta būtų tiekiama iš kitų šalių, ją atvežant per dabar naudojamą Būtingės naftos importo terminalo infrastruktūrą.

Negaudama naftos įprastomis komercinėmis sąlygomis iš Rusijos tiekėjų, AB „Orlen Lietuva“ turi galimybes nafta apsirūpinti iš kitų tiekėjų, galinčių pateikti naftą iš Šiaurės jūros ar kitų telkinių.

„Negaudama naftos įprastomis komercinėmis sąlygomis iš Rusijos tiekėjų, AB „Orlen Lietuva“ turi galimybes nafta apsirūpinti iš kitų tiekėjų, galinčių pateikti naftą iš Šiaurės jūros ar kitų telkinių. Taip pat turime galimybę importuoti degalus iš Vakarų Europos naftos perdirbėjų jūrų transportu per jau egzistuojančią degalų importui galimą panaudoti infrastruktūrą – strateginę, valstybės valdomą įmonę AB „Klaipėdos nafta,“ – kalbėjo S.Zakalskis.

„Amber Grid“ technikos direktorius Andrius Dagys susitikime pažymėjo, kad nuolat vykdomos pagrindinės saugumo užtikrinimo priemonės: techniniai perdavimo sistemos patikrinimai ir nuolatinė jų priežiūra, vykdoma vamzdynų diagnostika ir jos metu nustatytų defektų šalinimas, dujų nuotėkių paieška ir jos metu nustatytų defektų šalinimas, dujotiekių rekonstrukcija, sužiedinimas ir technologinės įrangos modernizavimas, šiuolaikinių informacinių ir ryšio technologijų taikymas, fizinė ir techninė sauga, gamtinių dujų srautų analizė ir pasirengimas ekstremalioms situacijoms.

„Amber Grid“, vykdydama Gamtinių dujų įstatymo nuostatas, yra pasirengusi veikti galimo gamtinių dujų perdavimo sutrikimo atveju ir vykdyti krizės valdytojo funkciją pagal nacionalinį Gamtinių dujų tiekimo ekstremalių situacijų valdymo planą,“ – sakė A.Dagys.

Lietuvos naftos agentūros vadovas Vytautas Aranauskas pranešė, šiuo metu jo vadovaujama agentūra yra sukaupusi pakankamai naftos produktų atsargų, kad jų užtektų ne mažiau kaip 30 dienų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką