Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius Baku kalbasi apie Azerbaidžano dujų tiekimą Lietuvai

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius susitikime su Natigu Aliyevu
Energetikos ministerijos nuotr. / Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius susitikime su Natigu Aliyevu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio 2-4 dienomis energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius lankosi Baku, Azerbaidžane, kur šios šalies energetikos ministro kvietimu dalyvauja 21-ojoje Kaspijos naftos ir dujų parodoje ir konferencijoje bei dvišalių susitikimų metu aptaria Azerbaidžano kompanijų galimo dalyvavimo teikiant dujas Baltijos jūros regionui klausimus.

Vizito metu J.Neverovičius jau susitiko su Azerbaidžano Respublikos vicepremjeru Yaqubu Eyyubovu, mokesčių ministru Fikratu Mammadovu, energetikos ministru Natigu Aliyevu, pagrindinio šalies dujų ir naftos koncerno „SOCAR“ prezidentu Rovnag Abdullayevu. Susitikimų metu Lietuvos energetikos ministras pristatė Lietuvos energetikos sektoriaus strategines priemones ir jų įgyvendinimo eigą, kalbėjo apie būdus siekti energetinės nepriklausomybės, ypač akcentavo šių metų pabaigoje pradėsiančio veikti Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo privalumus.

Susitikimų metu taip pat buvo tariamasi dėl Azerbaidžano kompanijų galimo dalyvavimo teikiant gamtines dujas Baltijos jūros regionui. 

Azerbaidžano kompanija „SOCAR“ yra pagrindinis tokių dujų tiekimo projektų kaip TANAP – gamtinių dujų dujotiekis iš Azerbaidžano per Turkiją į Europą, ir TAP – gamtinių dujų dujotiekis iš Azerbaidžano per Graikiją, Albaniją į Vakarų Europą, įgyvendintojas, todėl gali būti vertinamas kaip potencialus pasaulinės gamtinių dujų rinkos dalyvis.

Azerbaidžano kompanija „SOCAR“ yra pagrindinis tokių dujų tiekimo projektų kaip TANAP (Trans Anatolian Natural Gas Pipeline) – gamtinių dujų dujotiekis iš Azerbaidžano per Turkiją į Europą, ir TAP (Trans Adriatic Pipeline) – gamtinių dujų dujotiekis iš Azerbaidžano per Graikiją, Albaniją į Vakarų Europą, įgyvendintojas, todėl gali būti vertinamas kaip potencialus pasaulinės gamtinių dujų rinkos dalyvis.

Dujų tiekimo pajėgumai, kuriuos kompanija „SOCAR“ numato įgyvendinti kartu su kitomis stambiausiomis pasaulio kompanijomis, leis tiekti dujas ES valstybėms, o tai turės neabejotinos įtakos ir diversifikuojant energijos šaltinius Baltijos jūros regiono dujų rinkoje.

Susitikimo su Azerbaidžano energetikos ministru N.Aliyevu metu buvo aptarti abiejų šalių strateginiai tikslai energijos efektyvumui didinti ir alternatyviems atsinaujinančios energijos ištekliams panaudoti. Taip pat buvo tariamasi dėl Lietuvos pažangos ir patirties šiose srityse perėmimo. 

Su Azerbaidžano mokesčių ministru F.Mammadovu, kuris yra ir Lietuvos–Azerbaidžano tarpvalstybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas, Lietuvos energetikos ministras aptarė galimybes stiprinti šalių bendradarbiavimą energetikos srityje, kuris leistų padidinti prekybos apyvartą bei spartinti pažangą regionuose, siekiančiuose liberalios energetikos rinkos. Tokia pažanga neabejotinai prisidėtų užtikrinant ir kainų konkurencingumą juose.

Trečiadienį 21-osios Kaspijos naftos ir dujų konferencijoje, sakydamas kalbą atidarymo renginyje, energetikos ministras J.Neverovičius pabrėžė, kad Kaspijos jūros regionas yra labai svarbus išgaunant naftos ir dujų resursus ir didinant tiekimo apimtis, o tai stiprina energetinių išteklių tiekimo į Europą diversifikavimą ir konkurenciją. Konferencijoje energetikos ministras taip pat pristatė Lietuvos energetinio saugumo priemonių įgyvendinimo projektus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką