Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius: „Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė pasikarščiavo“

Jaroslavas Neverovičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jaroslavas Neverovičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius teigia, kad jokių sprendimų dėl atominės elektrinės statybų Lietuvoje dar nėra priimta, nors mokslininkai Vyriausybės darbo grupei jau yra pateikę savo vertinimus, ar verta jei taip, kokią atominę elektrinę Lietuva turėtų statyti. Interviu TV3 „Savaitės komentarams“ ministras teigia, kad ūkio ministrė Birutė Vėsaitė pareikšdama savo kategoriškai neigiamą nuomonę dėl atominės elektrinės statybų tiesiog pasikarščiavo.

– Ar Vyriausybės nariai turi vienodą nuomonę dėl svarbiausių strateginių energetikos projektų?

– Mes turime bendrą šios Vyriausybės programą ir turime bendrą Vyriausybę, bendrą premjerą, kuris koordinuoja pozicijas. Dėl svarbiausių klausimų yra sudaryta darbo grupė, kuri rengia strategijos pakeitimus. Pateiks Vyriausybei, bus jie svarstomi ir, kai bus priimtas bendras sprendimas, tai bus ir pristatytas jis.

– Bet atskiri Vyriausybės nariai, jūs, vienodai galvojate apie atominę elektrinę, apie skalūnų dujų žvalgymą ir gavybą, apie suskystintų gamtinių dujų terminalą?

– Esu įsitikinęs, kad vienodai matome tikslus. Tas yra užfiksuota Vyriausybės programoje ir tas yra svarbiausia. Dėl įgyvendinimo tikslų gali būti tam tikrų skirtingų vertinimų, skirtingų požiūrių ir nuomonių ir, be abejo, tai yra normalu ir netgi sveikintina.

– O jūs pats esate už naują atominę elektrinę?

– Aš nenorėčiau deklaruoti savo įsitikinimų, nes ne tame yra esmė.

– Kita ministrė – ūkio ministrė Birutė Vėsaitė – atvirai išdėliojo savo nuomonę ir pasakė, kad, jos manymu, atominė elektrinę Lietuvai statyti yra netikslinga.

– Yra įvairių nuomonių. Gal šiek tiek ministrė šioje vietoje pasikarščiavo, kadangi tie žodžiai yra, kaip jūsų, taip ir kitų, vertinami daug plačiau nei tik jos vienos asmeninė nuomonė, tačiau darbo grupėje yra Ūkio ministerijos viceministras, kuris galbūt nespėjo informuoti ministrės, kad sprendimų dėl konkrečiai šio projekto ir šio investuotojo tikrai nėra dar priimta.

– O ministrė negali paveikti tos darbo grupės nuomonės? Dabar darbo grupės narys sėdi ir galvoja, kad štai ūkio ministrė prieštarauja atominei elektrinei.

– Mes turime tikrai kvalifikuotus aukšto lygio mokslininkus, kurie daro analizes, jau yra jas padarę ir mes dirbame prie išvadų, bus pateikta analizė Vyriausybei, kur galėsime padiskutuoti ir su ministre B.Vėsaite. tai bus bendras visos Vyriausybės sprendimas, o ne vieno ar kito ministro.

– Premjeras Algirdas Butkevičius taip pat, nors šiek tiek sukritikavo B.Vėsaitę, bet neturi nuomonės, ką daryti su atomine elektrine.

– Mes iš karto deklaravome, kad neskubėsime su sprendimais. Mes norime labai atidžiai, giliai išanalizuoti visą turimą informaciją, visus scenarijus įvertinti. Tai ir darome nuosekliai.

– Vienas iš jūsų klausimų yra ir skalūnų dujos. Seime dėl skalūnų dujų daug susipriešinimo.

– Ne tiek pačios skalūnų dujos, kiek teisinė aplinka ir formalioji procedūra. Tai tas išaugo į tam tikrą diskusiją iš esmės, bet įsigilinus, iš tikrųjų, nėra, manau, prieštaravimo tam, kad turėtume žinoti, kokius gamtos išteklius mes turime ir kaip juos galime panaudoti, ir kokia geriausia ta formali teisės aktų prasme aplinka turi būti.   

– Ar kalbos apie tai, kad iš vandens čiaupo bėgs dujos yra tik teisinio reguliavimo klausimas?

– Jeigu žiūrėtume į kažkokius dalykus, kurie daromi propagandos tikslais, tai čia yra visai kita diskusija. To nereikėtų rimtai vertinti.

– Bet tai daro Seimo nariai.

– Reikia vertinti, ką kalba mokslininkai, ką pristatė Mokslo akademija, ką kalba ekspertai tos srities.

– Ar jūs manote, kad Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Algimantas Salamakinas varo propagandą?

– Aš manau, kad jie turi labai rimtų klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, įvertinti kontekstą, kuris kelia jiems susirūpinimą.

– Ar vyksta diskusija tarp Seimo ir Vyriausybės? Toks įspūdis susidaro, kad jūs, premjeras žiūrite į vieną pusę, o Seimas – į kitą ir kalbėjimosi tarpusavyje nėra.

– Turime demokratinę sistemą, nuomonių įvairovę ir tuo graži ta sistema, kad galime kalbėtis, ginčytis, bet, kai priimsime sprendimus, tai visi jiems pritarsime ir įvertinsime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką