Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 19d. 12:56

Energetikos ministras Rokas Masiulis: tikiuosi sprendimo dėl atominės statybų greičiau nei vėliau

Rokas Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rokas Masiulis

Lietuva vis dar nežino, ar su partneriais latviais ir estais statys naują atominę elektrinę. Nepaisant to, ketvirtadienį Energetikos ministerijoje surengta konferencija, skirta branduolinei energetikai, daugiausia jos naudai, aptarti. Ar Lietuva pasuks branduolinės energetikos keliu, turėtų pradėti aiškėti šiemet, kai bus atnaujinta energetikos strategija, tačiau greitai sprendimo dėl Visagino atominės elektrinės priimti nepavyks.

„Konferencijos tikslas – pristatyti kitų šalių patirtį. Yra pakviesta daug specialistų, kurie pasakos apie jų šalyse vykdomus projektus, kuo atominė energetika prisideda prie energetinio saugumo, kokią tai atneša papildomą naudą šalių ekonomikai”, – sakė energetikos minisyras Rokas Masiulis.

Pasak jo, kuo daugiau šalyje gaminama vietinės energijos, tuo šalies saugumas yra didesnis.

„Tik tokius dalykus reikia labai atsargiai vertinti, nes viskas turi savo kaštus ir dėl to šis projektas yra atidžiai vertinamas mūsų vyriausybėje. Yra politinių partijų susitarimas, kad projektas turi būti vystomas, įvertinus tris pagrindinius aspektus“, – sakė energetikos ministras.

Pirmasis aspektas – ekonominis: „Ekonominė projekto dalis turėtų būti patobulinta, jau yra patobulinta. Nuo 21 iki 19 lietuviškų centų sumažėjo savikaina. Ties ekonomine dalimi ir toliau yra dirbama.“

Labai svarbu yra suderinti projektą su regioniniais partneriais – Latvija ir Estija.

„Tai užima kažkiek laiko, tai yra intensyvus diplomatinis ir ekonominis darbas. Trečias klausimas – projektą reikia vienaip ar kitaip suderinti su visuomene“, – sakė R.Masiulis.

Pasak jo, į klausimą, ar Lietuva pasuks elektros importuotojos ar elektros gamintojos keliu, paaiškės šiemet, atnaujinus energetikos strategiją.

O į klausimą, ar Lietuva su partneriais statys atominę elektrinę, labai greitai atsakyti nepavyks.

„Man sunku prognozuoti, kiek užtruks diskusijos su regioniniais partneriais, tai priklauso ne tik nuo mūsų. Bet reikia būt kantriems. Aišku, mes norėtume tą kuo greičiau pabaigti, bet klausimai yra sudėtingi, projektas yra didelis. Tikiuosi, kad tai bus greičiau nei vėliau, bet tiksliai negaliu to atsakyti“, – sakė ministras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką