Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Energetikos ministras: sprendimai dėl VAE – pirmąjį šių metų pusmetį

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Sprendimas dėl naujos atominės elektrinės (AE) projekto gali būti priimtas pirmąjį šių metų pusmetį, žada energetikos ministras. Vėliau bendrą sprendimą turėtų tvirtinti Baltijos šalių premjerai.

„Viskas priklauso nuo mūsų pačių, nuo regioninių partnerių, strateginio investuotojo. Šiandien suderintas veiksmų planas įgalina mus priimti sprendimus per pirmąjį šių metų pusmetį“, – po pirmojo komisijos, kuri svarstė elektros rinkos Baltijos šalyse klausimus ir Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto ateitį, posėdžio žurnalistams sakė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

„Aš manau, tas gali paaiškėti, kai vyriausybiniu lygiu susitiks mūsų atstovai ar patys premjerai“, – pridūrė J.Neverovičius, atsakydamas į klausimą, ar yra galutinis terminas, kada turi būti sprendimai.

J.Neverovičius pabrėžė, jog Lietuvai reikia konkurencingo elektros gamybos šaltinio ir AE yra vienas variantų, tačiau projektas gali būti įgyvendintas regioniniu mastu

Po 2012 metų spalį įvykusio referendumo dėl naujos Visagino atominės elektrinės, kai dauguma balsavusių gyventojų pasisakė prieš, Vyriausybė pernai pradėjo naujas konsultacijas su latviais ir estais dėl VAE projekto, o premjeras nuolat minėjo naujas datas, iki kada bus galutinai dėl to apsispręsta.

J.Neverovičius pabrėžė, jog Lietuvai reikia konkurencingo elektros gamybos šaltinio ir AE yra vienas variantų, tačiau projektas gali būti įgyvendintas regioniniu mastu.

„Aš tikiu, kad būsime pajėgūs pateikti visus pasiūlymus ir atsakymus premjerams per pirmąjį pusmetį“, – teigė J.Neverovičius.

Jis sakė, jog regioniniai partneriai konstruktyviai vertina dabartinius pokalbius dėl VAE projekto.

„Aš tikrai to nepasakyčiau (kad jų dėmesys projektui blėsta – BNS). Įvertinčiau, kad žiūrima labai pragmatiški ir konkrečiai – tokio masto projektui tai kaip tik gerai, kad mes nesivadovaujame emocijomis, skaičiuojame, nagrinėjame, atsakinėjame į visus klausimus. Toks konstruktyvus požiūris ir kalbėjimas, atsakant į praktinius klausimus, jis yra geras“, – teigė energetikos ministras.

Jis sakė, jog Švedijos konsultacijų bendrovės „Gothia Power“ parengta elektros tinklų sujungimo su Europa studija parodė, jog reikia papildomai įvertinti branduolinės jėgainės integravimą į sistemą.

Lietuvos institucijos iki vasario vidurio turės pateikti poziciją Vyriausybei dėl potencialių investuotojų bendroje pozicijoje įvardytų atvirų klausimų

„Tai yra pirmas dokumentas, kuris labai konkrečiai nagrinėja, kai einama link sinchronizacijos ir tuo pačiu metu Lietuvoje statomo reaktoriaus. Techninių kliūčių tam nėra, yra tam tikros vietos, kur reikėtų padirbėti ir papildomai padaryti įvertinimus, kaip tokio dydžio blokas, kaip ir dabar siūlomas – 1350 megavatų, kaip jis turėtų būti integruotas į sistemą“, – teigė J.Neverovičius.

Lietuvos institucijos iki vasario vidurio turės pateikti poziciją Vyriausybei dėl potencialių investuotojų bendroje pozicijoje įvardytų atvirų klausimų – po to šią poziciją planuojama pateikti regioniniams partneriams, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

A.Butkevičiaus vadovaujamoje komisijoje dar dirba Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, aplinkos, finansų, teisingumo, susisiekimo užsienio reikalų ir ūkio ministrai Valentinas Mazuronis, Rimantas Šadžius, Juozas Bernatonis, Rimantas Sinkevičius, Linas Linkevičius ir Evaldas Gustas.

Nacionalinė komisija sprendžia elektros gamybos, sinchronizavimo ir rinkos veikimo klausimus ir formuluos pasiūlymus Baltijos Ministrų Tarybos Vyresniųjų pareigūnų komitetui. Ji parengs veiksmų planą ir iki gegužės 1 dienos pateiks Vyriausybei siūlymus dėl naujos AE projekto bendrovės įsteigimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką