15min be reklamos
2017 08 16, 14:53

Energijos tiekėjai sąskaitas perskaičiuoti galės tik už du mėnesius

Energetikos ministerija siūlo, kad energijos tiekimo bendrovės negalėtų perskaičiuoti sąskaitų už senesnį nei dviejų mėnesių laikotarpį, jeigu klaida įsivėlė dėl įmonės, o ne vartotojo kaltės.
Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė
Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Ministerija Energetikos įstatyme siūlo įtvirtinti nuostatą, kad sąskaitas perskaičiuoti galima būtų už dviejų mėnesių laikotarpį. Šiuo metu elektros, dujų ir šilumos tiekimo įmonės turi teisę perskaičiuoti sąskaitas už ilgesnį laikotarpį, kuris skiriasi, priklausomai nuo sektoriaus.

„Pirma, šie įstatymo papildymai yra skirti ginti vartotojus, kurie yra ekonomiškai silpnesnė pusė ir turi mažiau derybinių galių lyginant su energijos tiekėjais. Antra, tai motyvuos energetikos įmones atsakingiau atlikti darbą ir nepalikti klaidų, dėl kurių vėliau kenčia vartotojas“, – pranešime sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Šiuo metu skirtingiems energetikos sektoriams (šilumos, karšto vandens, gamtinių dujų, elektros energijos) yra nustatyti skirtingi nepriemokų, susidariusių dėl tiekėjo kaltės ar jo padarytų apskaitos, ar techninio pobūdžio klaidų, išieškojimo iš vartotojų terminai.

Pavyzdžiui, dėl gamtinių dujų tiekėjo kaltės ar apskaitos klaidų susidariusios skolos už suvartotą energiją ar energijos išteklius gali būti išieškomos už 36 mėnesių laikotarpį. Tuo metu elektros sektoriuje tokie laikotarpiai nėra aiškiai reglamentuoti teisės aktais.

Energetikos įstatymo papildyme nurodoma, kad dėl energetikos įmonės veiksmų ar neveikimo susidariusi nepriemoka už suvartotą energiją ar energijos išteklius buitiniam vartotojui gali būti skaičiuojama ne daugiau kaip už du mėnesius prieš einamąjį mėnesį, neskaičiuojant delspinigių. Tačiau buitinių vartotojų permokos energijos tiekėjams už suvartotą energiją ar energijos išteklius bus skaičiuojamos už visą klaidingai skaičiuotą laikotarpį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką