Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES energetikos komisaras: Ukraina turi sumokėti už Rusijos dujas, bet Maskvos reikalaujama kaina – nepriimtina

Guentheris Oettingeris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Guentheris Oettingeris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukraina privalo sumokėti Rusijos pateiktą sąskaitą už importuotas dujas, tačiau Maskva mainais turi nustatyti sąžiningas tolesnio tiekimo kainas, Europos Sąjungos (ES) energetikos komisaras Guentheris Oettingeris pareiškė penktadienį prieš Berlyne vyksiančias Rusijos ir Ukrainos energetikos ministrų derybas.

G.Oettingeris tarpininkauja deryboms, per kurias abiejų šalių vyriausybės pirmadienį sutiko išnagrinėti jo pasiūlymą, kad Ukraina iki ketvirtadienio turi sumokėti Rusijai 2 mlrd. JAV dolerių (5,07 mlrd. litų) ir dar 500 mln. dolerių (1,27 mlrd. litų) – iki birželio 7-osios.

Komisaras sakė Vokietijos radijui „Deutschlandfunk“, jog dabar jau aišku, kiek Rusija perpumpavo dujų nuo praeitų metų lapkričio iki gegužės pabaigos.

„Kaina sausio-vasario mėnesiais ir dabar yra ginčijama, todėl Ukraina šiandien turi paaiškinti, kad ji atliks arba jau atliko pirmąjį mokėjimą – reikšmingą sumą, didelę triženklę sumą milijonais dolerių“, – aiškino jis.

Kijevas turi tai padaryti, „kad būtų aišku, jog jis pasiruošęs prisiimti mokėjimo įsipareigojimu – tie, kas gauna dujas, privalo mokėti“, – pridūrė G.Oettingeris.

Rusijos reikalavimas mokėti 485 dolerius (1 230 litų) už tūkstantį kubinių metrų dujų yra „nepriimtinas“, neatitinkantis rinkos sąlygų ir nulemtas politikos.

Pasak jo, Rusijos reikalavimas mokėti 485 dolerius (1 230 litų) už tūkstantį kubinių metrų dujų yra „nepriimtinas“, neatitinkantis rinkos sąlygų ir nulemtas politikos. Ukrainos reikalaujama kaina – 268,5 dolerio (681 litas) už tūkstantį kubinių metrų.

Manais į atliktą Ukrainos mokėjimą Rusija turi nustatyti kaimyninei šaliai sąžiningą kainą, atitinkančią tas, kurias moka kitos Europos šalys, nurodė komisaras.

„Kai Ukraina atliks mokėjimą, turėtume tikėtis, kad Rusija garantuos sąžiningą pasiūlymą, sąžiningą kainą ateityje“, – sakė jis.

Vidutiniu laikotarpiu ES būtų buvusi paveikta Rusijos sprendimo nutraukti dujų tiekimą Ukrainai, pažymėjo G.Oettingeris. Rusijos tiekiamos dujos patenkina apie trečdalį Europos poreikių, o apie pusė jos importuojamų rusiškų dujų tiekiamos per Ukrainą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką