Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

ES panaikino apribojimus saulės baterijų iš Kinijos importui

Europos Sąjunga (ES) panaikins penkerius metus galiojusį apribojimą saulės baterijų iš Kinijos importui, pirmadienį paskelbė Briuselis.
„Soli Tek cells“ saulės modulių gamybos linija
Saulės baterijos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Europos Komisija (EK) mano, kad šis sprendimas padės ES greičiau priartėti prie tikslų atsinaujinančios energetikos srityje, nors Europos saulės energetikos pramonė ragino EK pergalvoti šį žingsnį.

„ES antidempingo bei apsaugos nuo subsidijavimo nuostatai saulės baterijų iš Kinijos importui galioti baigs šiandien vidurnaktį (1 val. Lietuvos laiku)“, – nurodoma Komisijos pranešime.

EK muitus pritaikė 2013-aisiais, kuomet Europos saulės baterijų gamintojai pasiskundė, kad juos iš rinkos stumia pigiai parduodama produkcija iš Kinijos.

Briuselis teigia, kad apribojimų panaikinimas yra „geriausias ES interesas“, bendrai atsižvelgus į saulės baterijų gamintojų, importuotojų ir naudotojų interesus.

Nuo to laiko, kuomet buvo įvesti muitai, ES laipsniškai koregavo savo priemones prieš importą iš Kinijos, kad kainos Europoje „progresyviai susiderintų su kainomis pasaulio rinkose“, sakė Komisija.

Anot EK, nuo to laiko rinkos sąlygos nepasikeitė tiek, kad muitų pratęsimas būtų pateisinamas.

Dvišalė ES ir Kinijos prekyba pernai sudarė apie 516 mln. eurų, o Briuselis prekyboje su Pekinu fiksavo 176 mlrd. eurų deficitą.

JAV prezidentui Donaldui Trumpui ėmusis protekcionistinės politikos, ES ir Kinija ėmė prekyboje bendradarbiauti glaudžiau. Šalys taip pat viešai ne kartą deklaravo savo paramą laisvos prekybos sistemai bei žadėjo ją ginti nuo Vašingtono protekcionizmo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius