Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 28, 15:26

Estija ir Suomija nuties trečiąją tarpusavio elektros jungtį

Estijos ir Suomijos elektros perdavimo tinklų operatoriai „Elering“ ir „Fingrid“ antradienį pasirašė supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo įgyvendinant trečiosios Estijos ir Suomijos elektros jungties „Estlink 3“ projektą.
Elektros kainos
Elektros kainos / 123RF.com nuotr.

Dokumentu įtvirtinti tarpusavio susitarimai dėl bendrų veiksmų, apimančių techninius klausimus, būtinas investicijas ir projekto įgyvendinimo tvarkaraštį, teigiama „Elering“ pranešime.

„Papildomų perdavimo pajėgumų poreikis aiškiai kyla iš Baltijos jūros regiono elektros energijos rinkos integracijos, tiekimo saugumo ir energetinio saugumo, taip pat Europos Sąjungos klimato ir atsinaujinančiosios energijos tikslų“, – sakė „Elering“ vadovas direktorius Taavi Veskimagis.

Planuojama, kad „Estlink 3“ pradės veikti kito dešimtmečio pirmoje pusėje, tačiau dėl jos pralaidumo kol kas galutinai neapsispręsta – jis gali būti nuo 700 iki 1000 megavatų.

„Elering“ užsakymu parengta preliminari naujos elektros jungties sausumos atkarpos maršruto studija, pagal kurią vienas labiausiai tikėtinų povandeninės dalies Estijos pusėje pradžios taškas yra Paldiskio apylinkės.

Pirmoji Estijos-Suomijos nuolatinės srovės elektros jungtis „Estlink 1“, kurios pralaidumas – 350 megavatų, pradėjo veikti 2006 metais, o 650 megavatų galios „Estlink 2“ – 2013-aisiais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką