Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 16:34

Estijos dujų tiekėjai: šaliai reikia savo plaukiojančio SGD terminalo

Estijos dujų tiekėjų asociacija „Eesti Gaasiliit“ perspėja, jog Suomijos išnuomotas suskystintų gamtinių dujų (SGD) išdujinimo laivas vos patenkins šios šalies poreikius artėjančią žiemą, todėl Estija turėtų kuo skubiau pati išsinuomoti tokį laivą, kuris iš dalies patenkintų ir Latvijos poreikius.
Klaipeda, SGD terminalas
Klaipeda, SGD terminalas / KN media nuotr.

„Apsirūpinimo [dujomis] planas bendradarbiauti su Suomija atsidūrė aklavietėje – po mėnesio Paldiskio uoste baigsis prieplaukos statyba, o mes vis dar neturime informacijos, ar šis laivas ir SGD tanklaiviai į ją atplauks“, – sakė „Eesti Gaasiliit“ vadovas Heiko Heituras.

Jo žodžiais, Suomijos išnuomotas laivas ateinančią žiemą patenkins veikiausiai tik šios šalies poreikius ir neišspręs Estijos vartotojų problemų.

„Priešingai nei buvo žadėta pavasarį, atrodo, kad Estija nebeturi jokios įtakos šiam bendram projektui, o kitoje [Suomių] įlankos pusėje kalbama tik apie tiekimo Suomijai saugumą. Todėl Estijai būtinas savas darbinis sprendimas šiai žiemai“, – pabrėžė A.Heituras.

Remiantis naujausia „Swedbank“ apklausa, nuo gamtinių dujų tiekimo priklauso pusės Estijos pramonės įmonių veiklos tęstinumas, o vien maisto produktų gamintojų priklausomybė nuo šio kuro siekia 75 procentus. Be to, gamtines dujas naudoja apie 100 tūkst. šalies namų ūkių.

Suomijos dujų perdavimo tinklų operatorė „Gasgrid Finland“ gegužę su JAV bendrove „Excelerate Energy“ pasirašė 150,9 tūkst. kubinių metrų talpos SGD saugyklos ir pakartotinio dujinimo įrenginio „Exemplar“ nuomos sutartį dešimčiai metų. Tuomet buvo pareikšta, jog šis plaukiojantis išdujinimo įrenginys švartuosis nedideliame Suomijos Ingos uoste, nepaisant anksčiau skelbto Estijos ir Suomijos susitarimo, kad laivas atplauks į tą terminalą, kuris bus užbaigtas pirmas – Ingos arba Paldiskio. Abu juos tikimasi paruošti iki gruodžio mėnesio.

Suomijai gamtinių dujų sudeginant gerokai daugiau nei Estijai, pastaroji nuogąstauja, kad Paldiskio terminalas gali tapti tik atsarginiu ar ilgą laiką nenaudojamu. Kita vertus, Estijos ir Suomijos dujotiekių sistemas jungia per jūrą nutiestas vamzdynas „Balticconnector“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką