Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 20:35

Europos Komisija suteikė 180 mln. litų paramą jungčiai „LitPol Link“

Lietuvos elektros perdavimo tinklas
Litgrid nuotr. / Lietuvos elektros perdavimo tinklas

Europos Komisija ketvirtadienį patvirtino 51,8 mln. eurų (179,5 mln. litų) paramą elektros tiltui tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“. Pinigai skirti iš Europos regioninės plėtros fondo.

Pasak EK, projektas skirtas išplėsti elektros tinklo dalį Lenkijos šiaurės rytinėse provincijose, jis padės užbaigti ES vieningos energijos rinkos kūrimą, integravus Estijos, Latvijos ir Lietuvos rinkas. Projektas taip pat padės sumažinti trijų Baltijos valstybių priklausomybę nuo Rusijos, pažymi EK.

„Mes suprantame energetinio saugumo ir energijos tiekimo svarbą, ypač Lenkijoje ir Baltijos valstybėse. Tokiais projektais sprendžiama energijos priklausomumo problema, ir tai yra yra gyvybiškai svarbu vieningos Europoje energijos rinkos sukūrimui“, – pranešime sakė ES regioninės politikos komisaras Johannesas Hahnas.

Pasak EK, investicija sieks iš viso 91 mln. eurų, iš jų 51,8 mln. eurų padengs ES. Šis EK sprendimas yra jau trečias dėl finansinės paramos elektros tiltui, kurio pirmasis etapas vykdomas pagal 2007-2013 metų ES finansinę perspektyvą – joje numatyta projektą baigti 2015-ųjų pabaigoje.

Netrukus prasidėsiančioms „LitPol Link“ statyboms iš ES fondų tikimasi gauti maždaug 200 mln. litų iš naujos ES finansinės perspektyvos.

Bendros Lietuvos ir Lenkijos įmonės „LitPol Link“ vadovas Artūras Vilimas yra sakęs, kad netrukus prasidėsiančioms „LitPol Link“ statyboms iš ES fondų tikimasi gauti maždaug 200 mln. litų iš naujos ES finansinės perspektyvos. Anot jo, paramą tikimasi gauti visai lietuviškai investicijai – oro linijai, jungtinės srovės intarpui ir 400 kV linijai, išskyrus 330 kV pastotę, nes ji jau yra gavusi struktūrinių fondų lėšų.

Europos Komisija pernai spalį patvirtino maždaug 250 svarbiausių energetikos infrastruktūros projektų sąrašą, tarp kurių yra ir „LitPol Link“.

Planuojama, kad pirmoji 500 MW (megavatų) galios jungtis bus pastatyta iki 2015 metų pabaigos.

Preliminarios 1,281 mlrd. litų vertės jungtis yra vienas strateginių Lietuvos energetikos projektų, ji pirmą kartą sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras ir sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką