TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos reikalų komitetas: Lietuva padarė pažangą Ignalinos AE uždaryme

Keturios turbinos su 800 MW galios generatoriais susutabdžius reaktorius užtilo amžiams.
V.Voskoboinikovo nuotr. / Keturios turbinos su 800 MW galios generatoriais susutabdžius reaktorius užtilo amžiams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva padarė realią pažangą, uždarant Ignalinos atominę elektrinę (AE), užtikrinant proceso saugumą ir panaudoto branduolinio kuro saugojimą. Tai pažymėta vasario 21 d. Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje.

Lietuvos progresą teigiamai įvertino Europos Komisijos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) atstovai Donorų asamblėjoje 2013 m. birželio 14 d., pripažindami, kad visi iškelti reikalavimai, susiję su mokėjimų projektui sustabdymu 2013 m. sausį, yra išpildyti, ir ERPB 2013 m. liepą atnaujino finansavimą šiam projektui.

Šiuo metu abu Ignalinos AE reaktoriai yra sustabdyti ir saugaus išlaikymo fazėje. Iš pirmojo reaktoriaus kuras yra visiškai iškrautas į panaudoto kuro išlaikymo baseinus. 2011 m. vasario 1 d. pradėtas panaudoto branduolinio kuro iškrovimas iš antrojo elektrinės energijos bloko reaktoriaus ir jo perkėlimas į išlaikymo baseinus.

Iki 2017 metų planuojama pabaigti naujos laikinos panaudoto branduolinio kuro saugyklos statybą. 2014 m. vasario 1 d. atlikta 64 proc. projekto darbų. Atitinkamai iki 2018 metų ketinama užbaigti kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksą.

Šiuo metu abu Ignalinos AE reaktoriai yra sustabdyti ir saugaus išlaikymo fazėje. Iš pirmojo reaktoriaus kuras yra visiškai iškrautas į panaudoto kuro išlaikymo baseinus.

Siekiama efektyviai ir skaidriai įgyvendinti eksploatacijos nutraukimo projektus, eksploatacijos nutraukimo metu išlaikyti pagrindinį personalą, darbus atliekant savomis jėgomis bei maksimaliai panaudoti darbuotojų žinias ir įgūdžius, tuo pačiu suteikiant galimybę jiems įgyti naujos unikalios patirties.

Tuo tarpu ankščiau minėtoje kaštų ir rizikos valdymo studijoje, kurioje lyginami Bulgarijos, Slovakijos ir Lietuvos atominių jėgainių eksploatavimo nutraukimo atvejai su eksploatavimo nutraukimo Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje praktika, trijų pokomunistinių valstybių patirtis vertinama kritiškai.

Kita vertus, pati studija tiek Europos Komisijos, tiek Europos Parlamento, tiek ERPB yra įvertinta kaip netiksli, pasenusi ir neatitinkanti tikrovės. Europos Komisijos atstovai pabrėžė, kad neatsižvelgta į trijų valstybių kontekstą ir į tai, kad atominių jėgainių uždarymas buvo politinis sprendimas. ERPB akcentavo, kad studijoje daug faktinių klaidų, o vietomis studiją galima laikyti kaip „įžeidžiančią“ valstybes nares.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką