Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT išpurtyta bendrovė „Irdaiva“ – nepakeičiama elektros tinklų remontuotoja

„Irdaiva“ bendrovės generalinis direktorius Irmantas Kubilius
15min.lt montažas / „Irdaiva“ bendrovės generalinis direktorius Irmantas Kubilius
Šaltinis: 15min
6
A A

Statybų bendrovė „Irdaiva“, kuri skynė pergalę po pergalės statybų viešuosiuose konkursuose, yra tiesiog nepakeičiama ir elektros tinklų remontuotoja. Vien tik su „Litgrid“ pasirašyta dešimt sutarčių. 15min jau rašė apie kovo 29 dieną įvykusias Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) kratas bendrovės patalpose, dviem paroms uždarytą įmonės vadovą Irmantą Kubilių. „Litgrid“ tikina, kad pirkimai skaidrūs

15min išsiaiškino, kad „Irdaiva“ vieną po kito konkursus laimėdavo ne tik ligoninėse ir poliklinikose. Ši bendrovė remontuoja ir prižiūri aukštos įtampos elektros tinklus, nes laimi „Litgrid“ konkursus. Negana to, skina pergales iš esmės visuose šalies regionuose. Tą parodo ir 15min gauta „Litgrid“ skaidrė.

Irdaivos laimėti konkursai
Irdaivos laimėti konkursai

Viešųjų pirkimų duomenys rodo, kad „Irdaiva“ sėkmingai darbuojasi įvairiuose regionuose, prižiūri ir remontuoja tinklus, laimi ilgalaikes sutartis. Jų vertė dažnai siekia kelis milijonus eurų. Anksčiau rašyta, kad „Irdaivos“ pergalės statybų konkursuose sudomino tiek FNTT, tiek Viešųjų pirkimų tarnybą.

„Pastebime, kad jūsų minimai bendrovei pastaruosius kelerius metus pradėjo labai gerai sektis, o viešuosiuose pirkimų konkursuose ji ėmė dominuoti. Gal tai geras verslo organizavimas, bet matyti, kad ne tik tai“, – 15min teigė Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Nors rinkoje yra ir daug žaidėjų, bet didžiuosiuose pirkimuose ima dominuoti tos pačios įmonės. „Norėtųsi, kad konkurencija šiame sektoriuje būtų didesnė“, – sako D.Vilytė.

Tyrimas – didelis

Tiesa, FNTT kol kas neatskleidžia, dėl ko labiausiai užkliuvo „Irdaiva“. 15min žiniomis, pirmadienį dėl to planuojama pateikti daugiau informacijos.

„Tyrimas yra labai didelės apimties, ta bendrovė („Irdaiva“) tikrai figūruoja. Tyrimas dėl sukčiavimo, dėl dokumentų klastojimo ir panaudojimo, pinigų plovimo, piktnaudžiavimo tarnyba“, – BNS komentavo laikinasis FNTT vadovas Šarūnas Rameikis.

15min žiniomis, kratos metu bendrovei priklausančiuose seifuose rasta didelė pinigų suma.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šarūnas Rameikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šarūnas Rameikis

Pasirašė 10 sutarčių

Valstybės kontroliuojamas elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ informavo, kad su „Irdaiva“ pasirašyta 10 sutarčių.

„Šiuo metu UAB „Litenergoservis“ ir UAB „Irdaiva“ kaip jungtinės veiklos partneriai teikia aukštosios įtampos elektros perdavimo linijų remonto ir eksploatavimo paslaugas pagal 10 sutarčių“, – 15min informavo „Litgrid“ atstovė Gabrielė Klusienė.

O I.Kubiliui priklauso 70 proc. „Litenergoservis“ akcijų.

Praėjusiais metais pasirašytos 5 sutartys. „Litgrid“ sako, kad rangovus visada atsirenka pagal viešųjų pirkimų procedūras. Pagal šias atrenkamas geriausiai pirkimo sąlygas atitinkantis tiekėjas.

„Visuose viešai skelbiamuose konkursuose, kuriuose minėtos bendrovės teikė pasiūlymus jungtinės veiklos pagrindu, konkuravo trys arba daugiau tiekėjų“, – sakė G.Klusienė.

Bendrovės nuotr./Bendrovės „Irdaiva“ generalinis direktorius Irmantas Kubilius
Bendrovės nuotr./Bendrovės „Irdaiva“ generalinis direktorius Irmantas Kubilius

Atsisakė dalyvauti konkursuose

Kai kurios bendrovės jau atsisako dalyvauti „Litgrid“ konkursuose. „Mano atstovaujama įmonė „Litgrid“ konkursuose dėl to nedalyvaus. Mes pasisakome už skaidrų dalyvavimą“, – 15min teigė Lietuvos elektros energetikos asociacijos tarybos pirmininkas Andrius Endzinas.

Kodėl taip nusprendė verslininkas? „Kokia prasmė dalyvauti konkurse, kai konkurso dalyvis iš anksto žino, kokius darbus turės padaryti? Tada gali apskaičiuoti ir nustatyti minimalią kainą, ir taip laimėti konkursą“, – tvirtino A.Endzinas.

Pasak jo, kai nuteka informacija, laimėti konkurse yra sunku. „Tie, kas valdo informaciją, valdo ir viešuosius pirkimus“, – užsiminė A.Endzinas.

„Litgrid“: pirkimai skaidrūs ir vieši

Perdavimo tinklų operatorė „Litgrid“ teigia, kad pirkimai vykdomi skaidriai ir viešai.

„Visus rangovų ir tiekėjų darbus bei paslaugas, taip pat ir perdavimo tinklo įrenginių priežiūros, eksploatavimo, rekonstrukcijos ar statybos darbus atlikti, elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ įsigyja viešai ir skaidriai, organizuodamas viešųjų pirkimų konkursus ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu“, – teigiama atsiųstame komentare.

2016 metais tinklo eksploatavimo ir rekonstrukcijos darbams organizuoti „Litgrid“ vykdė 48 viešųjų pirkimų procedūras, kuriose dalyvavo nuo trijų iki septynių tiekėjų. Šiemet vyks 18 naujų atvirų viešųjų pirkimų konkursų, skirtų minėtoms paslaugoms įvairiuose Lietuvos regionuose.

„Litgrid“ netoleruoja jokių savo rangovų ar partnerių veiksmų, kurie kelia grėsmę infrastruktūros projektų patikimumui, pačių rangovų darbuotojų saugai ar abipuse pagarba ir pasitikėjimu grindžiamiems santykiams su visuomene ir bendruomenėmis“, – tikinama bendrovės pranešime ir pažymima, kad rangovams keliami aukščiausi reikalavimai darbų kokybei ir saugai.

Taisys ir tinklus virš marių

„Litgrid“ pranešė, kad balandžio 13–14 dienomis Neringos gyventojams bus laikinai išjungtas elektros tiekimas, nes bus remontuojami aukštosios įtampos elektros perdavimo tinklai. Linija, jungianti žemyną su kurortiniu pusiasaliu, bus remontuojama dėl laidų pažeidimų.

Retas reiškinys, kai dėl elektros linijų remonto nutraukiamas elektros tiekimas visam Neringos pusiasaliui. Remonto darbus čia taip pat atliks pagarsėjusi „Irdaiva“. Kaip skelbiama viešųjų pirkimų portale kontraktai.eu, „Irdaiva“ darbus pasižadėjo atlikti už 179 tūkst. eurų.

informacija
LITGRID, AB
Vadovas: Daivis Virbickas Darbuotojų sk.: 232 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
IRDAIVA, UAB
Vadovas: Irmantas Kubilius Darbuotojų sk.: 125 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką