Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 18d. 11:26

Gaminantiems vartotojams bus patogiau pasikeisti elektros tiekėją

Elektros lemputė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Elektros lemputė

Nuo rugsėjo 18 d. įsigalioja energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno pasirašytas įsakymas, kuriuo gaminantiems vartotojams gerinamos galimybės keičiant elektros energijos tiekėją – jie galės perkelti sukauptą elektros energiją pas naują elektros tiekėją arba jiems bus kompensuojama už sukauptą elektros energiją. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nustatyta, kad gaminantys vartotojai galės perkelti sukauptą elektros energijos kiekį naujam elektros tiekėjui arba garantiniam tiekėjui. Tokiu atveju tarpusavyje susiderinti turės tiekėjai, bet ne patys gaminantys vartotojai.

Taip pat gaminantis vartotojas galės pasirinkti alternatyvą, kad keičiant elektros energijos tiekėją už sukauptą elektros kiekį jam turi būti kompensuojama taip, kaip buvo numatyta iš anksto sudarytose sutartyse, bet ne vėliau nei per 60 kalendorinių dienų nuo sutarties su tiekėju nutraukimo dienos.

Iki šiol buvo numatyta, kad su gaminančiais vartotojais bus atsiskaitoma pasibaigus kaupimo laikotarpiui, tad nuo šiol su jais bus atsiskaitoma per ženkliai trumpesnį laiką. Vartotojui nepasirinkus nei vieno iš šių variantų, jo sukauptas elektros energijos kiekis bus automatiškai perkeliamas naujam elektros tiekėjui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elektros lemputė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elektros lemputė

Ši tvarka galios visiems gaminantiems vartotojams, kuriems iki šiol nėra kompensuota už sukauptą elektros energiją pakeitus elektros tiekėją. Su jais bus atsiskaitoma už energiją, pagamintą nuo šių metų balandžio 1 dienos. Tad gaminantys vartotojai, kurie elektros energijos tiekėją žada keisti artimiausiu metu, galės pasinaudoti šia galimybe ir už per šį sezoną pagamintą elektros energiją gauti kompensaciją arba persikelti elektros energiją pas kitą tiekėją.

Įsakymu numatoma kainos apskaičiavimo metodika, pagal kurią tiekėjai atsiskaitys tarpusavyje už gaminančių vartotojų sukauptą energijos kiekį, kuris bus perkeliams į naujo tiekėjo apskaitą.

Taip pat įsakymu numatyta atsisakyti šiuo metu galiojančios perteklinės nuostatos, numatančios kad gaminančių vartotojų į elektros tinklus pateiktos elektros energijos ir iš elektros tinklų suvartotos elektros energijos kiekių apskaita tvarkoma pagal elektros energijos apskaitos prietaisų vienos laiko zonos rodmenis.

Šis pakeitimas įsigalios nuo 2021 m. balandžio 1 d. Tai reiškia, kad jau nuo kitų metų gaminantiems vartotojams, kaip ir visiems kitiems vartotojams už trūkstamą elektros energijos kiekį bus taikomas skirtingas elektros įkainis skirtingu paros metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Video

00:52
01:40
01:15

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką