Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gautas statybos leidimas svarbiausiam Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties įrenginiui

Lietuvos elektros perdavimo tinklas
Litgrid nuotr. / Lietuvos elektros perdavimo tinklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Užbaigtas elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projektavimo etapas – gautas leidimas statyti nuolatinės srovės intarpą. Kiti statybos leidimai, apimantys elektros perdavimo linijos statybą ir Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukciją gauti per 2013 metus. Matomi „LitPol Link“ jungties statybos darbai prasidės 2014 m. pavasarį.

„Nuolatinės srovės intarpas prie Alytaus – unikalus technologinis įrenginys, kurio plotas prilygsta trims futbolo aikštėms. Tai didžiausias ir brangiausias „LitPol Link“ jungties elementas“, – sakė Karolis Sankovskis, „Litgrid“ generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginiams projektams. 

Ruošiantis jungties statyboms, šiuo metu vyksta Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcija. 2014 m. pradžioje netoliese bus pradėta svarbiausio „LitPol Link“ įrenginio – nuolatinės srovės intarpo statyba. Elektros energiją nuolatinės srovės intarpu bus galima perduoti iš Lietuvos į Lenkiją arba iš Lenkijos į Lietuvą. 

Nuolatinės srovės intarpą Alytaus pastotėje statys pasaulinė technologijų įmonė ABB, kuri šių metų vasarį laimėjo „Litgrid“ rengtą tarptautinį konkursą. Intarpo statybų vertė – 288 mln. litų. Įrenginyje elektros srovei pakitus iš kintamos į nuolatinę ir iš nuolatinės vėl atgal į kintamą, įtampa bus keičiama iš 400 kV į 330 kV ir atvirkščiai. Tai reikalinga todėl, kad Lietuvoje ir Lenkijoje yra skirtingos elektros perdavimo sistemos. 

Naudojantis elektros jungtimi „LitPol Link“ per Lenkiją bus sudarytos techninės galimybės elektros mainams su Vakarų Europos elektros energetikos sistemomis. Preliminari Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinamo „LitPol Link“ projekto vertė – 1,2 mlrd. litų.

informacija
LITGRID, AB
Vadovas: Daivis Virbickas Darbuotojų sk.: 241 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką