Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 2d. 17:35 , atnaujinta: 2015 balandžio 2d. 18:17

„Gazprom“ atsiėmė ieškinį prieš Lietuvą

„Gazprom“
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / „Gazprom“

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ atsiėmė ieškinį prieš Lietuvą dėl ES trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo.

Energetikos ministerija trečiadienį pranešė, kad arbitražas nutraukė „Gazprom“ inicijuotą bylą.

2012 m. „Gazprom“ inicijavo investicinio arbitražo bylą prieš Lietuvą dėl ES Trečiojo energetikos paketo. Tokiu ieškiniu „Gazprom“ siekė sustabdyti arba užkirsti kelią Lietuvoje vykdomai dujų sektoriaus reformai.

Lietuva visada teigė, kad „Gazprom“ pretenzijos ir nepasitenkinimas neturi pagrindo, o „Gazprom“ investicijos nenukentėjo. Lietuva reformavo dujų sektorių siekdama strateginio tikslo – diversifikuotos ir efektyviai veikiančios bendrosios dujų rinkos, kurioje vartotojai turi pasirinkimą, o monopolinės kompanijos negali piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi.

Lietuva visada teigė, kad „Gazprom“ pretenzijos neturi pagrindo, o kaltinimai yra nepagrįsti, todėl tokios bylos baigties – nutraukimo – ir buvo galima tikėtis, – sakė R.Masiulis.

Galiausiai „Gazprom“ savo ieškinį atsiėmė, o arbitražo byla nutraukta. Tokios ginčo baigties Lietuva ir tikėjosi nuo pat ginčo pradžios.

Šis investicinio arbitražo bylos nutraukimas nedaro įtakos kitam komerciniam arbitražui tarp Lietuvos ir „Gazprom“. Lietuva tęsia Stokholmo komercinį arbitražą prieš „Gazprom“ dėl taikytos neteisingos gamtinių dujų kainos.

Energetikos ministras Rokas Masiulis sakė tokio sprendimo tikėjosi.

„Lietuva visada teigė, kad „Gazprom“ pretenzijos neturi pagrindo, o kaltinimai yra nepagrįsti, todėl tokios bylos baigties – nutraukimo – ir buvo galima tikėtis.

Lietuva reformavo dujų sektorių siekdama strateginio tikslo – diversifikuotos ir efektyviai veikiančios bendrosios dujų rinkos, kurioje vartotojai turi pasirinkimą, o monopolinės kompanijos negali piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi.

Šiuo metu Lietuvoje jau yra pilnai atskirtos gamtinių dujų perdavimo, tiekimo ir skirstymo veiklos. Tai sukūrė palankias sąlygas plėtoti SGD terminalo veiklą bei kurti regioninę dujų rinką“, – sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką