2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Gazprom“: rusiškų dujų eksportas į ne NVS šalis 2022 metais susitraukė 45,5 proc.

Rusiškų dujų eksportas į šalis, nepriklausančias buvusių sovietinių respublikų grupei, 2022 metais smuko 45,5 proc., pirmadienį parodė dujų milžinės „Gazprom“ paskelbti duomenys.
Dujotiekis
Dujotiekis / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Gazprom Dujos

„Gazprom“ pranešime teigiama, kad eksportas į šalis, nepriklausančias Nepriklausomų valstybių sandraugai (NVS), 2022-aisiais siekė 100,9 mlrd. kubinių metrų, palyginti su 185,1 mlrd. kubinių metrų 2021 metais.

Anksčiau Europa buvo pagrindinė „Gazprom“ eksporto rinka, tačiau tiekimas buvo smarkiai sumažintas atsakant į Vakarų šalių sankcijas, įvestas Maskvai įsiveržus į Ukrainą.

„Gazprom“ generalinis direktorius Aleksejus Mileris pareiškė, kad bendrovė šiais metais didino tiekimą į Kiniją, tačiau smulkesnės informacijos apie tiekiamus kiekius nepateikė.

„Nuo sausio 1 dienos pasieksime iš esmės naują dujų tiekimo Kinijai lygį“, – sakoma A.Milerio pranešime.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusį mėnesį atidarė Kovyktos gamtinių dujų telkinį Rytų Sibire, leisiantį Rusijai padidinti dujų eksportą į Kiniją.

Rusija neturi dujotiekių, kuriais būtų galima transportuoti dujas iš Vakarų Sibiro ir Arkties dujų telkinių – juose esančios dujos buvo tiekiamos į Europą – į Kiniją, tačiau maždaug prieš dešimtmetį ėmėsi pastangų plėtoti naujus telkinius ir tiesti dujotiekį „Sibiro galia“, kad juo būtų tiekiamos dujos į sparčiai besiplečiančią rinką.

Pirmasis dujotiekis „Sibiro galia“ pradėtas eksploatuoti dar 2019 metų pabaigoje, o juo gabenamos dujos iš Rytų Sibiro į Kiniją.

Maskva planuoja nutiesti dujotiekį „Sibiro galia 2“ ir tai yra dar vienas ženklas, kad Rusijos žvilgsnis krypsta į Kiniją Vakarų sankcijų akivaizdoje.

Praėjusią savaitę vykusioje konferencijoje A.Mileris pripažino, kad 2022-ieji „Gazprom“ buvo „labai, labai sunkūs“ metai.

Jis atkreipė dėmesį į „visišką pokytį energetikos rinkose“, kurį paskatino sankcijos.

„Gazprom“ tenka 11 proc. pasaulio gamtinių dujų gavybos, bendrovė turi didžiausias dujų atsargas pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką