Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 27d. 17:52

„Goldman Sachs“ specialistai prognozuoja, kad nafta ir toliau pigs, tam pritaria ir Iranas

Naftovežiai
„Scanpix“ nuotr. / Naftovežiai

Pirmadienį naftos kainos smuko žemyn, o „Goldman Sachs“ specialistai prognozuoja, kad kitais metais nafta ir toliau pigs, stabilizavimosi nebus iki pat 2016 metų.

Pirmadienį „Brent“ rūšies naftos kainos gruodžio sandoriams smuko 77 centais iki 85,36 JAV dolerio už barelį. WTI rūšies naftos kainos sumažėjo 52 centais iki 80,50 JAV dolerio už barelį.

Naftos kritimo tendencijos sutampa su investicinio banko „Goldman Sachs“ analitikų paskelbtomis prognozėmis. Jie sumažino naftos kainos 2015 metams prognozes. Atsižvelgdami į tai, kad per paskutinius penkis mėnesius naftos kainos krito 25 proc., jie teigia, kad ir artimiausioje ateityje auganti gamyba viršys paklausą. 

„Goldman Sachs“ analitikai naftos kainų mažėjimą sieja su JAV ekonomikos augimu, dolerio stiprėjimu, didele pasiūla ir nemažomis naftos produktų atsargomis. 

„Goldman Sachs“ analitikai naftos kainų mažėjimą sieja su JAV ekonomikos augimu, dolerio stiprėjimu, didele pasiūla ir nemažomis naftos produktų atsargomis

Banko analitikai prognozuoja, kad WTI rūšies nafta pirmame kitų metų ketvirtyje kainuos 75 dolerius, o „Brent“ – 85 dolerius. Be to, ekspertai pažymi, kad Naftos eksportuotojų šalių organizacija (OPEC) praras savo įtaką, nes dėl skalūnų vystymo JAV plėtros didės konkurencija. OPEC narės labiausiai susirūpinusios dėl savo rinkos dalies ir todėl atsisako mažinti naftos gavybos apimtis. JAV išgaunamos natos kiekis pastaruoju metu smarkiai išaugo, ir analitikai nemato ženklų, kad tai artimu metu sumažėtų. Analitikai teigia, kad JAV išgaunamos WTI naftos kiekis kiek sumažės tik tada, kai šios rūšies naftos kaina taps mažesnė nei 75 doleriai už barelį. Be to, ekspertai teigia, kad naftos gavybos apimtis turėtų didinti į OPEC neįeinančios šalys, tokios kaip Brazilija, Meksika, Azerbaidžanas. 

Visa tai reiškia, kad kitais metais rinka bus perpildyta, todėl pasaulio naftos išgavėjams kitais metais greičiausiai teks sumažinti išgaunamos naftos kiekį iki 800 tūkst. barelių per dieną, kad sumažintų atsargų kiekį ir subalansuotų naftos rinką 2016 metams. 

Iranas didina ambicijas

Mes valdėme šalį ir tuomet, kai nafta kainavo 5 dolerius už barelį, ir tuomet, kai ji kainavo 140 dolerių, ir niekuomet neturėjome problemų

Pirmadienį taip pat paskelbta, kad smarkiai išgaunamos naftos kiekius žada padidinti Iranas. Apie tai paskelbė Irano naftos ministro pavaduotojas. Iranas planuoja padidinti apdirbamos naftos kiekius padidinti nuo dabartinių 1,8 mln. barelių per dieną iki 3 mln. barelių. Irano specialistai prognozuoja, kad dabar išžvalgytų naftos telkinių atsargų šaliai užteks artimiausiems 60 metų. 

Ministro pavaduotojas pareiškė ir tai, kad jiems nekelia susirūpinimo naftos kainų svyravimai. „Mes valdėme šalį ir tuomet, kai nafta kainavo 5 dolerius už barelį, ir tuomet, kai ji kainavo 140 dolerių, ir niekuomet neturėjome problemų“, – sakė jis. 

Irano nacionalinė naftos kompanija prognozuoja, kad kitais metais nafta kainuos 70 dolerių už barelį. Ankstesnių 100 dolerių už barelį Irane artimiausiu metu neprognozuojama.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką