2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Gruodį elektros rinkos kaina didėjo 16,6 proc. – VERT

Elektros kaina didmeninėje rinkoje gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričiu, padidėjo 16,6 proc., skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).
Nord Pool
Nord Pool / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vidutinė elektros kaina Lietuvos prekybos zonoje kitos paros prekybos rinkoje (angl. day-ahead) buvo 264,3 euro už megavatvalandę (MWh). Tam įtakos turėjo elektros vartojimas, tarpsisteminių jungčių panaudojimas, vietos gamyba.

Latvijoje gruodžio elektros kaina siekė 263,9 euro, Estijoje – 263,5 euro, Švedijos SE4 kainų zonoje – 248,1 euro.

VERT teigimu, gruodį didmeninės kainos dinamika buvo itin didelė — pirmąją mėnesio pusę kainos vidurkis buvo 378,5 euro, tuo metu antros pusės vidurkis buvo 142,5 euro.

Vietos gamyba gruodį didėjo 36,7 proc. ir siekė vidutiniškai 477,4 GWh, suvartojimas augo 11,5 proc. iki 1123 GWh.

Skirtumas tarp didžiausios vidutinės paros valandos (17-18 val.) kainos – 485,6 euro – ir mažiausios (3‒4 val. CET laiku) kainos – 257,4 euro – buvo beveik 2 kartai. Vartotojai, pasitelkdami išmaniuosius skaitiklius bei kintamosios kainos planus, gali keisti savo vartojimo įpročius ir taupyti elektrą, teigia taryba.

Gruodį vėjo elektrinių generuotos elektros kiekis didėjo 36,7 proc. iki 131 GWh. Saulės elektrinių gamyba mažėjo 2,4 karto iki 2,4 GWh, hidroelektrinių – didėjo 16 proc. ir siekė 91,4 GWh.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką