Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 7d. 11:05

Gruodį šaltis šilumos sąskaitas augino visoje šalyje

Šildymas
„Danfoss“ nuotr. / Šildymas

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos iš skirtingų šalies miestų gauti duomenys rodo, kad 2012-ųjų gruodį senos statybos daugiabučiuose, kuriuose gyvena daugelis šalies gyventojų, 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota apie 1500 kWh per mėnesį. Lapkritį neapšiltintų namų gyventojai suvartojo beveik dukart mažiau šilumos – apie 780 kWh per mėnesį.

„Suvartojimo augimą, kuris panašus visuose šalies miestuose, lėmė oro temperatūra. Gruodį vidutinė temperatūra sudarė –4,5°C šalčio, o lapkritį buvo apie +4°C“, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Anot jo, mažiausiai už šilumą mokės naujų ar renovuotų namų gyventojai miestuose, kurie plačiai vartoja biokurą.

„Gruodžio sąskaitos dar kartą patvirtino, kad esminės priežastys, lemiančios mokėjimų už šilumą dydį, yra šilumos kaina ir daugiabučio namo būklė“, – sakė V. Stasiūnas.

LŠTA skaičiavimu, brangių gamtinių dujų atsisakiusiuose miestuose mokėjimai už šilumą naujų ar modernizuotų daugiabučių 60 kv. metrų ploto butuose vidutiniškai sudaro apie 110 litų, senos statybos neapšiltintuose namuose – apie 315 litų, labai prastos būklės namuose – apie 450 litų ir daugiau.

Mokėjimai už šildymą miestuose, kuriuose vartojamos dujos, naujų ar renovuotų daugiabučių 60 kv. metrų ploto butuose vidutiniškai sudaro apie 160 litų, senos statybos neapšiltintuose namuose – apie 465 litus, labai prastos būklės namuose – apie 650 litų ir daugiau.

„Gruodžio sąskaitos dar kartą patvirtino, kad esminės priežastys, lemiančios mokėjimų už šilumą dydį, yra šilumos kaina ir daugiabučio namo būklė“, – sakė V. Stasiūnas.

Anot jo, mokėjimai didžiausiuose šalies miestuose, kuriuose plačiai vartojamos dujos – panašūs.
Vilniečiai už 60 kv. metrų ploto buto šildymą standartiniuose senos statybos daugiabučiuose už gruodį mokės vidutiniškai 447 litus. Sostinėje šilumos kaina sudaro 29,79 ct/kWh

Kaune šiluma kainuoja 32,56 ct/kWh. Čia 60 kv. metrų ploto buto šildymas standartiniuose senos statybos namuose už gruodį vidutiniškai kainuos 488 litus, klaipėdiečiams – 422 litų. Uostamiestyje šilumos kaina sudaro 28,10 ct/kWh.

Šiauliuose pernai biokuro vartojimas išaugo iki 38 procentų ir šilumos kaina sumažėjo iki 26,15 ct/kWh. Čia gyventojai gruodį už šilumą mokės mažiau – apie 392 litus už 60 kv. metrų ploto buto šildymą neapšildytuose senos statybos namuose.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) duomenimis, gamtines dujas vartojančiuose miestuose vidutinė šilumos kaina 2012-ųjų gruodį siekė nuo 26 iki 36 ct/kWh ir vidutiniškai sudarė apie 31 ct/kWh.

Tarp tokių miestų yra Anykščiai, Prienai, Trakai, Pakruojis, Joniškis, Šalčininkai, Kaunas, Druskininkai, Palanga, Alytus, Vilnius, Marijampolė, Jonava, Klaipėda, Visaginas, Šiauliai.

Miestuose, kuriuose šiluma gaminama kūrenant tris kartus pigesnį biokurą (Molėtai, Ignalina, Širvintos, Utena, Birštonas, Tauragė, Raseiniai, Radviliškis, Mažeikiai, Varėna, Švenčionys, Šilutė, Lazdijai, Šilalė, Plungė, Kaišiadorys, Kelmė ir Kretinga), šilumos kaina  gruodį buvo apie 18-25 ct/kWh ir vidutiniškai sudarė 21 ct/kWh.

Vidutinė gamtinių dujų kaina spalio mėnesį šilumos tiekimo įmonėms sudarė 1933 Lt/tne, biokuro kaina – apie 642 Lt/tne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką