Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Baltijos šalis importuota 40 proc. daugiau elektros

„Latvenergo“ pardavimų plėtros skyriaus vadovas Gatis Junghans
Jurgitos Lapienytės nuotr. / „Latvenergo“ pardavimų plėtros skyriaus vadovas Gatis Junghans
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per aštuonis šių metų mėnesius Baltijos šalyse pagaminta 12 217 GWh elektros energijos – 14,2 proc. mažiau nei tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu. Dėl to importas į Baltijos šalis išaugo net 42,3 proc. ir per aštuonis mėnesius pasiekė 3 379 GWh. Gamyba labiausiai – 20,6 proc. – mažėjo Latvijoje dėl nedidelio vandens pritekėjimo Dauguvoje, šiltos žiemos ir mažesnės elektros energijos kainos.

„Elektros gamyba Baltijos šalyse ir toliau mažėjo, tačiau tai lėmė ir „Estlink – 2“ jungtis, atvėrusi didesnes galimybes pigesnės Šiaurės šalių elektros importui. Aštuonių mėnesių prekybos apimtis iš Šiaurės į Baltijos šalis padidėjo iki 2 411 GWh – tai maždaug 192,4 proc. daugiau nei tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu.

Visgi, kaip ir įprasta, importas vasarą mažėjo, o tai iš dalies buvo nulemta sumažėjusio perdavimo galingumo ties Estijos ir Latvijos siena. Tuo tarpu dėl nemažo kainų skirtumo tarp abiejų regionų eksportuotos elektros energijos apimtys taip pat buvo nedidelės, todėl Baltijos regionas liko tipišku neto importuotoju“, – sako Gatis Junghans, „Elektrum Lietuva“ generalinis direktorius.

Aštuonių mėnesių prekybos apimtis iš Šiaurės į Baltijos šalis padidėjo iki 2 411 GWh – tai maždaug 192,4 proc. daugiau nei tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu.

Pasak G. Junghans, panaši tendencija pastebima ir suvartojamos elektros kiekyje. Šilta žiema metų pradžioje truputį sumažino paklausą, tačiau pastaraisiais mėnesiais sąnaudos vėl pasiekė sezonui būdingą ribą. Taigi aštuonių mėnesių paklausos apimtis augo iki 16 060 GWh, o tai – 3,4 proc. mažiau nei 2013 metais.

Kaip ir pirmąją metų pusę, vandens lygis Dauguvoje išliko mažesnis už vidutinį net ir vasaros mėnesiais. 2014 metais vandens kiekis nuo balandžio gerokai smuktelėjo žemiau bendro vidurkio ir šiuo metu yra arti minimalios kreivės – bendras paskutinių penkių mėnesių vandens pritekėjimas siekia tik 1898 m3/sek, o tai – 54,5 proc. mažiau nei ilgametis vandens kiekio vidurkis.

Neįprastai silpnas pritekėjimas ypač mažina ir potvynių energijos gamybos apimtis, nes liepą ir rugpjūtį Dauguvos hidroelektrinės pagamino tik 1507 GWh – atitinkamai 34,4 proc. ir 38,2 proc. mažiau už pastarųjų dvejų metų laikotarpių apimtis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką