15min be reklamos
2022 11 30, 13:25

I.Žilienė: derybos su Švedija dėl elektros „viršpelnių“ tebevyksta

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta. Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
Inga Žilienė
Inga Žilienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak jos, kitą savaitę planuojamas Lietuvos atstovų susitikimas su Švedijos vyriausybės atstovais.

„Derybos su Švedija šiuo metu tebevyksta. Visi dokumentai yra išsiųsti, taip pat įvyko ne vienas susitikimas, ir kitą savaitę planuojamas dar vienas susitikimas su Švedijos aukščiausio lygio vadovais – ministrais“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė I.Žilienė.

Viceministrė neatsakė, kodėl susitarimo su Švedija nepavyko pasiekti iki gruodžio 1 dienos, kaip numatyta Bendrijos patvirtintame reglamente.

„Derybos yra dviejų šalių rezultatas ir, kaip žinia, tos derybos vyksta. Lauksime rezultatų“, – teigė I.Žilienė.

Europos Sąjungos energetikos ministrai rugsėjo pabaigoje nusprendė, kad bus perskirstomos pigiai vėjo, saulės, branduolinę ar vandens energiją bei lignitą (rusvąją anglį) gaminančių įmonių perteklinės pajamos, nustatant 180 eurų už megavatvalandę kainos lubas.

Briuselyje pritvirtintame reglamente teigiama, jog tarp 100 proc. nuo elektros importo priklausančios ir pagrindinės elektrą jai eksportuojančios šalies iki gruodžio 1 dienos, padedant Europos Komisijai (EK), turės būti pasirašyta sutartis dėl pasidalijimo surinktomis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis.

Energetikos ministras Dainius Kreivys anksčiau neatmetė, kad šios tvarkos gali ir neprireikti, tačiau pabrėžė, jog ją būtina turėti. Anot jo, elektrą gaminančių įmonių vadinamieji viršpelniai vėl taptų aktualūs, jei elektros kaina grįžtų į buvusias aukštumas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką