Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 13:43

I.Žilienė: rusiško kapitalo įmonės nekaupia valstybės naftos atsargų

Rusijos kapitalo įmonės nedalyvauja kaupiant Lietuvos valstybės naftos ir jos produktų atsargas, sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.
Inga Žilienė
Inga Žilienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Kalbant apie valstybės finansuojamą valstybės atsargų kaupimą, tokių (rusiško kapitalo – BNS) įmonių šiai dienai nėra. (...) Yra viena įmonė, kuri privalo kaupti tokias atsargas ir ji kaupia kaip privatus subjektas – privačiai, 60 dienų“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete sakė viceministrė.

Pasak I.Žilienės, naftos ir jos produktų atsargos siekia 600 tūkst. tonų, jas reikia keisti kas trejus metus: „Kas trejus metus būtina keisti tokias atsargas – tiek dyzeliną, tiek benziną, todėl būtinos talpos, kad būtų galima perpilti“.

Atsargas 60 dienų savo talpyklose kaupia naftos produktų gamintojai – „Orlen Lietuva“ – ir importuotojai, o 30 dienų – Lietuvos energetikos agentūra „Klaipėdos naftos“ Subačiaus terminale Panevėžio rajone.

Be kita ko, I.Žilienė pranešė, kad planuojamos pratybos „pasižiūrėti, kaip veikia naftos atsargų valstybės kaupimo logistikos grandinės“.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius mano, kad smulkiems degalų naudotojams, pavyzdžiui, policijai, atsargos galėtų būti paruoštos saugoti pas ūkininkus.

I.Žilienė sako, kad visi variantai bus apsvarstyti.

Seimo Ekonomikos komitetas trečiadienį pritarė Seime svarstomoms Naftos produktų ir naftos valstybės atsargų įstatymo pataisoms, numatančioms, kad valstybės lėšomis kaupiamos atsargos turėtų būti laikomos tik strateginių įmonių saugyklose.

Energetikos ministerijos teigimu, šios atsargos ir jų saugojimas dabar nėra reglamentuotas kaip svarbus nacionaliniam saugumui. Pasak jos, strateginę infrastruktūrą turi tik „Klaipėdos nafta“ (Subačiaus terminalas) ir „Orlen Lietuva“ (Būtingės terminalas).

Pristatydamas pataisas Seime energetikos ministras Dainius Kreivys aiškino, kad valstybei geriau atsargas laikyti vienoje vietoje, o pataisos būtinos, nes rugpjūčio 28 dieną baigiasi sutartis dėl atsargų laikymo Subačiaus terminale, kur jos saugomos jau 10 metų.

Jis pranešė, kad Subačiaus kuro bazėje dabar laikoma 125 tūkst. tonų, dar 307 tūkst. tonų kaupia „Orlen Lietuva“, „Neste“ ir kiti importuotojai. Anksčiau skelbta, kad atsargas kaupia ir „Viada LT“ bei „Amic Lietuva“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką