Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

IAE sėkmingai užbaigė paskutinį projekto B1 įgyvendinimo etapą

Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 4 d. VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) gavo leidimą pramoninei naujos Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos (projektas B1, LPBKS) eksploatacijai, rašoma spaudai išplatintame bendrovės pranešime.

IAE sėkmingai atlikusi saugyklos karštuosius bandymus (panaudojant branduolinio kuro ciklo medžiagas) įrodė, kad yra tinkamai pasirengusi saugiai eksploatuoti naują panaudoto branduolinio kuro saugyklą. Atlikus bandymus buvo pakrauti ir nugabenti į saugyklą 10 naujų konteinerių bei realiomis sąlygomis patikrintos visos technologinės operacijos.

Karštųjų bandymų rezultatai buvo pateikti VATESI specialistams, kurie įvertinę pateiktą informaciją patvirtino, kad galutinė panaudoto branduolinio kuro tvarkymo ir saugojimo saugos analizės ataskaita atitinka branduolinės saugos reikalavimus.

„Sėkmingas visų problemų išsprendimas ir intensyvus projekto darbų tempas pastaraisiais metais leido mums šį etapą užbaigti anksčiau numatyto laiko – leidimą pramoninei naujos saugyklos eksploatacijai planavome gauti spalio mėnesį. Iki 2022 m. vykdysime IAE 1-jo ir 2-jo blokuose esančio panaudoto branduolinio kuro iškrovimą ir išvežimą į naują saugyklą, bet jau dabar galime kalbėti apie sėkmingą projekto užbaigimą“, – sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

Naujoje saugykloje panaudotas branduolinis kuras bus saugomas 4,5 m aukščio ir 2,6 m skersmens metalo-betono konteineriuose, kurių kiekvieno svoris su kuru – 118 tonų. Planuojamas konteinerių su kuru skaičius – 190.

B1 projektas finansuojamas Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Donorų Asamblėją, kuri yra TIENRF valdytoja, sudaro Europos Komisija, Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką