Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 22d. 16:34

IAE teritorijoje išdygs radioaktyvių atliekų paviršinis atliekynas

Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė

Gegužės 18 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos išdavė Valstybės įmonei Ignalinos atominei elektrinei (IAE) leidimą statyti branduolinės energetikos objekto statinius (mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinį atliekyną), – skelbiama pramešime.

Balandžio 13 d. buvo užbaigtas Mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno aikštelės parinkimo, jos tinkamumo vertinimo, atliekyno projektavimo ir saugos pagrindimo bei jų derinimo su valstybės institucijomis etapas. IAE administracija į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją dėl leidimo statyti branduolinės energetikos objektą (pagal projektą B25) kreipėsi balandžio 28 d.

Projekto B25 tikslas yra suprojektuoti ir pastatyti mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų atliekyną, skirtą šių atliekų galutiniam sutvarkymui. Pagal parengtą techninį projektą yra numatytos 36 gelžbetonio sekcijos suskirstytos į 3 grupes (po 12 sekcijų grupėje), kurių bendras tūris yra 100 000 m3. Į atliekyną bus patalpintos galutinai apdorotos mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžės radioaktyviosios atliekos supakuotos į gelžbetoninius konteinerius, kurios bus įmobilizuotos konteineriuose cemento matricoje.

Atliekynas, jo apsaugos zonos ir pagalbiniai statiniai, būtini vykdyti eksploatavimą, užims apie 45 hektarų plotą. Atliekynas bus suskirstytas į tris sekcijų grupes (po 12 sekcijų grupėje), siekiant vykdyti sekcijų statybas vieną po kitos ir atsižvelgiant į realų poreikį. Atliekynas, jo apsaugos zonos ir pagalbiniai statiniai, būtini vykdyti eksploatavimą, užims apie 45 hektarų plotą. Atliekynas bus suskirstytas į tris sekcijų grupes (po 12 sekcijų grupėje), siekiant vykdyti sekcijų statybas vieną po kitos ir atsižvelgiant į realų poreikį. Atliekynas bus įrengtas šalia Ignalinos AE ir skirtas IAE atliekoms talpinti.

Numatoma, kad gavus VATESI licenciją statyti ir eksploatuoti paviršinį atliekyną, bus paskelbtas konkursas atliekyno darbo projekto parengimo ir statybos darbams atlikti. Paviršinio atliekyno infrastruktūros ir pirmos sekcijų grupės statybos pabaiga ir atliekyno eksploatavimo pradžia numatyta 2023 metais. Eksploatuojant atliekyno pirmąją sekciją bus statoma antra sekcijų grupė. Po pirmos sekcijų grupės užpildymo pakuotėmis su radioaktyviomis atliekomis bus vykdomi jos uždarymo ir izoliavimo nuo aplinkos poveikio darbai, o antroji sekcijų grupė bus eksploatuojama. Dėl trečios sekcijų grupės būtinumo bus apsispęsta vėliau.

Atsižvelgiant į tai, kad radioaktyviųjų atliekų dėjimo į atliekyną terminas yra glaudžiai susijęs su IAE išmontavimo darbų įgyvendinimo terminais, numatomas atliekų dėjimas į atliekyną iki IAE eksploatavimo nutraukimo pabaigos t.y. iki 2038 m.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką