Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ignalinos AE pradės vykdyti karštuosius bandymus

Ekskursija po Ignalinos atominę elektrinę
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / IAE
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) leido veikti Ignalinos atominės elektrinės (IAE) naujam kietųjų radioaktyviųjų atliekų rūšiavimo, apdorojimo, pakavimo ir saugojimo kompleksui. Išduota licencija leidžia pradėti taip vadinamus karštuosius bandymus, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Karštųjų bandymų metu, įrenginyje bus rūšiuojamos, apdorojamos (deginamos, presuojamos) kietosios radioaktyviosios atliekos. Dalis atliekų bus dedamos į konteinerius ir cementuojamos bei laikinai saugomos, kol bus įrengtas mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų atliekynas.

Panaudoti uždarieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai ir kietosios radioaktyviosios atliekos, kurios dėl savo savybių nebus dedamos į šį atliekyną, įrenginyje bus rūšiuojami ir dedami į konteinerius saugoti ilgesniam laikotarpiui.

„Tokiu būdu realiomis sąlygomis bus patikrintos įrenginių technologinės operacijos“, – teigiama pranešime.

IAE teritorijoje visos radioaktyviosios atliekos turi būti sutvarkytos taip, kad gyventojai ir aplinka būtų apsaugoti nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija licenciją statyti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginį išdavė 2009 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką