Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 10d. 14:56

Ignalinos atominė elektrinė laimėjo bylą prieš „Nukem“

Ignalinos atominė elektrinė
Ignalinos AE nuotr. / Ignalinos atominė elektrinė

Ignalinos atominė elektrinė (IAE) laimėjo arbitražo bylą prieš „NUKEM Technologies GmbH“ e ginče dėl branduolinio kuro rinklių tvarkymo ir saugojimo technologijos, skelbia elektrinė.

„NUKEM Technologies GmbH“ yra vienas iš konsorciumo dalyvių, nuo 2005 m. įgyvendinusių vieną pagrindinių IAE eksploatavimo nutraukimo projektų B1 „Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla“.

2018 m. spalio 10 d. trys Londono aukščiausios kvalifikacijos arbitražo kolegijos arbitrai paskelbė savo sprendimą dėl visiško ir galutinio „NUKEM Technologies GmbH“ pareikštos IAE pretenzijos atmetimo.

„Nukem Technologies GmbH“ skundėsi, kad teigimu konkursinėje dokumentacijoje pateikta su smarkiai pažeistomis panaudoto branduolinio kuro rinklėmis susijusi netiksli ar klaidinanti informacija, lėmusi papildomus „NUKEM Technologies GmbH“ kaštus.

2009 m. „NUKEM Technologies GmbH“ pateikė pirmąją pretenziją dėl „Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos“ sutarties kainos padidinimo, argumentuodama, kad IAE parengtoje Techninėje specifikacijoje pateikta informacija susijusi su IAE išlaikymo baseinuose laikomomis smarkiai pažeisto panaudoto branduolinio kuro rinklėmis neatitinka realios jų būklės. 2010 m. nepriklausomas taikintojas išnagrinėjęs susijusią dokumentaciją ir abiejų ginčo šalių liudytojų apklausos medžiagą priėmė palankų IAE sprendimą, skelbiama elektrinės pranešime.

Praėjus 7 metams, 2017 m. liepos mėn. „NUKEM Technologies GmbH“ nesutikdama su nepriklausomo taikintojo išvadomis kreipėsi į Londono arbitražo kolegiją.

Pretenzijoje buvo teigiama, kad Techninėje specifikacijoje pateiktos informacijos ir faktinės pažeisto panaudoto branduolinio kuro rinklių būklės skirtumas sąlygojo papildomus tyrimus, įrangos pakartotiną projektavimą, papildomus gamybos kaštus, ir arbitrų buvo paprašyta nustatyti šalių atsakomybę dėl šių kaštų padengimo. Visos patirtos išlaidos galimai viršijo 2,5 mln. eurų sumą. Prasidėjo beveik dvejus metus trukęs arbitražo procesas, pareikalavęs didelės apimties, kai kurių net 20 m. senumo dokumentų nagrinėjimo, liudytojų parodymų rengimo, nepriklausomų RBMK tipo reaktorių techninių bei tarptautinių projektinės dokumentacijos ekspertų vertinimų atlikimo.

Arbitražo kolegija išnagrinėjusi pateiktus dokumentus bei po 3 dienas trukusio bylos svarstymo Londone nurodė, kad IAE Techninėje specifikacijoje pateikti duomenys yra tikslūs bei nėra klaidinantys ir tuo pagrindu priėmė sprendimą, kad visos „NUKEM Technologies GmbH“ pretenzijos yra atmetamos be jokių išlygų. Sprendime arbitrų kolegija taip pat nurodė, kad jis yra galutinis ir neskundžiamas.

2019 m. kovo 25 d. arbitrų kolegija priėmė galutinį sprendimą, kad „NUKEM Technologies GmbH“ turės sugrąžinti visas IAE patirtas teisines ir arbitražo išlaidas – beveik 800 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką