Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 09:07

„Ignitis grupė“ įsigijo vėjo jėgainių parko projektą Lenkijoje

„Ignitis grupės“ dukterinė įmonė „Ignitis renewables“ pasirašė sutartį dėl 100 proc. įmonės, vystančios vėjo parką Lenkijoje, akcijų įsigijimo. Įsigyto vystomo vėjo parko (Silezija 2) instaliuota galia sieks iki 137 MW. Projektas yra pažengusioje vystymo stadijoje, planuojama parko komercinės veiklos pradžia – 2024 m. antras pusmetis, pranešė „Ignitis“.
Vėjo parkas
Vėjo parkas / „Ignitis renewables“ nuotr.

Turbinas naujajam vėjo jėgainių parkui tieks ilgametis „Ignitis Renewables“ partneris, tarptautinis vėjo jėgainių komponentų gamintojas „Nordex“. Preliminari bendra investicijų suma, įskaitant projekto įsigijimą ir statybos darbus, sieks apie 240 mln. eurų. Naujasis vėjo jėgainių parkas veiks rinkos sąlygomis. Be to, Silezija 2 yra šalia kito „Ignitis renewables“ statomo vėjo parko Silezija 1, kas įgalina sinergiją tarp šių projektų. Planuojama, kad šie parkai bus hibridiniai.

„Projektu Silezija 2 mes dar labiau stipriname savo pozicijas kaimyninių valstybių rinkose ir dar sparčiau priartėjame prie „Ignitis grupės“ strategijoje numatyto tikslo 2030 metais pasiekti 4 GW instaliuotos žaliosios gamybos galios“, – sako Thierry Aelens, „Ignitis renewables“ generalinis direktorius.

Akcijų įsigijimo sandorio užbaigimas, apie kurį „Ignitis grupė“ neinformuos atskirai, numatytas artimiausiomis dienomis. Vystomo vėjo jėgainių parko įsigijimas yra reikšmingas žingsnis įgyvendinant „Ignitis grupės“ siekį nuosekliai didinti Žaliosios gamybos projektų portfelį ir 2030 m. pasiekti 4 GW instaliuotą Žaliosios gamybos galią, kaip numatyta strategijoje.

„Ignitis grupė“ šiuo metu valdo 1,2 GW Žaliosios gamybos pajėgumus. Planuojamų Žaliosios gamybos projektų portfelis kartu su Silezija 2 projektu siekia apie 2,5 GW. Iš jų absoliuti dauguma – 1,8 GW yra Lietuvoje. Svarbu pažymėti, kad investicijos užsienyje nėra daromos investicijų Lietuvoje sąskaita. Priešingai, šios investicijos padeda užsienyje uždirbti pelno, kuris po to gali būti panaudotas tolesnei plėtrai arba pervesti šį pelną dividendų pavidalu į Lietuvos biudžetą, įgauti projektų vystymo patirties, kurią po to pritaikome Lietuvoje. Nuo 2018 m. iki šių metų vidurio „Ignitis Grupės“ investicijos Lietuvoje siekė apie 1,4 mlrd. eurų, o užsienyje – apie 140 mln. eurų.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką