Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 19d. 18:45

„Ignitis grupės“ vadovas D.Maikštėnas: „Smulkieji akcininkai iš ESO akcijų supirkimo uždirbs grąžą nuo 5 proc.“

Darius Maikštėnas
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Darius Maikštėnas

Investuotojų asociacijai kaltinant „Ignitis grupę“ siekiant pasipelnyti delistinguojant dvi dukterines įmones, „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas tvirtina, kad dėl ESO akcijų supirkimo investuotojai ne tik nenukentės, bet ir papildomai uždirbs nuo 5 iki 20 proc.

Smulkiesiems akcininkams nesutinkant su „Ignitis grupės“ siūloma dukterinių įmonių „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ akcijų supirkimo kaina, „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius D.Maikštėnas tikina, kad grupė siūlo netgi dosnesnę kainą nei privalėtų.

„Jei kalbėtume tik apie teisėtą akcijų kainos nustatymo kainą, tai ji yra šešių mėnesių svertinis vidurkis. Ieškodami teisingos kainos ir siekdami, kad smulkieji akcininkai matytų, jog valstybinė įmonė nėra kelių plėšikas, mes apsistojome prie 24 mėnesių kainos, kuri išlygintų galimus istorinius nelygumus. Tą premiją pateikiame kaip preliminarų pasiūlymą. Jis toliau bus nagrinėjamas visų pusių. Kol kas iš Investuotojų asociacijos kvalifikuotų ir argumentuotų įžvalgų, kodėl nelaiko tos kainos teisėta ir teisinga, neišgirdome“, – tvirtino jis.

Siekdami, kad smulkieji akcininkai matytų, jog valstybinė įmonė nėra kelių plėšikas, mes apsistojome prie 24 mėnesių kainos, kuri išlygintų galimus istorinius nelygumus

D.Maikštėnas teigė, kad įmonė svarstytų smulkiųjų investuotojų reikalavimą pasitelkti nepriklausomus įmonių vertintojus, tačiau teigė manantis, kad tokiu atveju kaina gali būti netgi žemesnė.

Investuotojų asociacija piktinasi, kad už ESO akcijas ketinama siūlyti 10 proc. mažiau nei jos kainavo 2016 m. Tuo tarpu „Ignitis grupės“ finansų ir investicijų valdymo direktorius Jonas Rimavičius neigia, kad 2016 metų pradžioje akcijų įsigiję investuotojai patirs nuostolį.

„Tas nėra tiesa, nes taip teigiama neįvertinus išmokėtų dividendų. Įvertinus dividendus ir tai, ką investuotojai gauna išpirkimo metu, net tuo atveju, jei į įmonę investuota 2016 metų pradžioje, investuotojai nuostolio nepatiria, o uždirba apie 5 proc.“, – skaičiuoja J.Rimavičius.

Finansų ministro sudaryta darbo grupė svarstys galimą „Ignitis grupės“ IPO, tačiau siekiant, kad tai įvyktų, reikės ir politinio sprendimo.

Paklaustas, kas bus, jeigu „Ignitis grupės“ IPO visgi neįvyks, D.Maikštėnas buvo abstraktus: „Tokiu atveju, ESO akcininkai šiais metais bus uždirbę 20 proc. O jei paanalizuoti biržą, tai atrasime ne vieną dieną ir ne dvi ir ne dešimt, kai „Ignitis gamybos“ akcijų apyvarta buvo nulis, o ESO akcijų apyvarta neviršijo tūkstančio eurų. Tad išvadas, kokia yra ta įtaka biržai dėl šių dviejų įmonių delistingavimo galite susidaryti patys“, – tvirtino jis.

„Ignitis grupės“ vadovas tvirtino, kad delistinguoti dukterines įmones prieš galimą visos grupės IPO yra būtina sąlyga. Bendrovės vertinimu, nedelistingavus dukterinių bendrovių, būtų prarasti keli šimtai milijonų eurų visos „Ignitis grupės“ vertės.

Anot įmonės, tradicinės energetikos bendrovių tokių kaip ESO ir „Ignitis gamyba“ vertės multiplikatorius Rytų ir Vidurio Europos regione paprastai rinkoje siekia apie 6 pelnus prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA). Tuo metu atsinaujinančios energetikos bendrovės gali tikėtis apie 10 EBITDA multiplikatoriaus.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką