Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 9d. 15:52

Iki 2030 m. Rusija naftos gavybą Arktyje padidins 3,6 karto

„Rosneft“ naftos gavybos platforma Karos jūroje
„Scanpix“/AP nuotr. / „Rosneft“ naftos gavybos platforma Karos jūroje

Pasaulinės naftos tarybos (PNT) duomenimis, 2030 m. Rusija iš Arkties šelfo išgaus 2,2 mln. barelių naftos per dieną ir tai sudarys 55 proc. visų šio regiono išteklių, rašo naujienų svetainė izvestia.ru.

Remiantis PNT prognoze, iki 2030 m. Rusija naftos gavybą Arktyje padidins 3,6 karto. Nors ši šalis nebus vienintelė, kuri intensyviau išgaus juodąjį auksą atšiaurioje teritorijoje, tačiau pagal bendrą išgaunamos žaliavos kiekį tebebus lydere.

Po penkiolikos metų pagrindiniais Arkties regionais, kuriuose Rusija išgaus daugiausia naftos, taps Sachalino, Barenco ir Pečioros jūros šelfai.

Norvegija iki 2030 m. naftos gavybą Arktyje padidins nuo 100 iki 700 tūkstančių, Kanada nuo 200 iki 900 tūkstančių, o JAV nuo 100 iki 150 tūkstančių barelių.

Po penkiolikos metų pagrindiniais Arkties regionais, kuriuose Rusija išgaus daugiausia naftos, taps Sachalino, Barenco ir Pečioros jūros šelfai.

Analitikai teigia, kad Rusija smarkiai padidins ir gamtinių dujų išgavimą Arktyje, o prie to labiausiai prisidės koncerno „Gazprom“ vykdomi projektai, ypač „Sachalin 3” Sachalino saloje.

Laikraščio „The Wall Street Journal“ duomenimis, skaičiuojama, kad Arktyje iš viso yra apie 13 proc. dar neatrastų pasaulio naftos telkinių (apie 90 mlrd. barelių) ir trečdalis gamtinių dujų.

Nors šiuo metu išgauti naudinguosius išteklius Arktyje yra labai sunku dėl atšiaurių gamtinių sąlygų, tačiau dėl klimato kaitos tirpstantys ledynai situaciją gali smarkiai pakeisti. Tirpstantys ledynai taip pat lems, kad daugiau savaičių per metus susisiekimo vandeniu keliai Arktyje bus tinkami laivybai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką